UFC 207: Ronda Rousey wraca do oktagonu i zmierzy się z Amandą Nunes o pas w wadze koguciej

12 Październik 2016
UFC 207: Ronda Rousey wraca do oktagonu i zmierzy się z Amandą Nunes o pas w wadze koguciej

ronda-nunes-plakat-ufc

Powrót byłej mistrzyni w wadze koguciej Rondy Rousey (12-1), został zaplanowany na 30 grudnia podczas UFC 207, które odbędzie się w Las Vegas. Co ciekawe, w pierwszym pojedynku po ponad rocznej przerwie, „Rousey” od razu zmierzy się z obecną posiadaczką pasa w kategorii do 135 funtów, Amandą Nunes (13-4).

Dla Rondy będzie to premierowy występ po utracie mistrzowskiego pasa na UFC 193, gdy w starciu z Holly Holm została spektakularnie znokautowana i doznała tym samym pierwszej porażki w zawodowej karierze. Pojedynek z Amandą Nunes będzie walką wieczoru podczas gali UFC 207. Informacja została potwierdzona przez Danę White’a:

To coś na co wszyscy czekali od roku. Ronda Rousey wraca i zawalczy 30 grudnia o tytuł mistrzowski.

Amanda Nunes jest świeżo upieczoną mistrzynią UFC, która wywalczyła pas poddając Mieshę Tate na jubileuszowym UFC 200. Została tym samym pierwszą Brazylijką, która sięgnęła po tytuł Ultimate Fighting Championship. Wśród potencjalnych pretendentek wymieniano Juliannę Pene oraz Valentinę Shevchenko, ale Brazylijka wybrała najtrudniejszą z możliwych przeciwniczek, co z kolei rozwścieczyło wspomnianą Pene.

Komentarze

 • vamos

  o prosze

 • vamos

  o prosze

 • Robi

  Szykuje się drugie Ko na Rondzie. Holly już pokazała że boks Rondy jest na bardzo niskim poziomie.

 • Boruta

  Ronda to wygra spokojnie, w 1 rundzie. Do pojedynku z holm wyszła nieprzygotowana i gruba. Zresztą nie dziwne, jak się kończy wszystkich swoich przeciwników w minutę, to ciężko znaleźć motywację do mega ciężkich treningów. Do tego gejmplan był idiotyczny, koniecznie starała się znokautować Holm tak jak zrobiła to z tą brazylijką brzydką, betche czy jak jej tam. Rok sobie odpoczeła, dają jej nunes na przystawkę, żeby rdza jej nie dopadła, a potem cyborg. Po walce z cyborgiem skończy karierę i zajmie się rodzeniem dzieci.