UFC FN 97: Kontuzjowany BJ Penn wypadł z walki z Ricardo Lamasem na gali w Manili

05 Październik 2016
UFC FN 97: Kontuzjowany BJ Penn wypadł z walki z Ricardo Lamasem na gali w Manili

foto: mmafighting,com

foto: mmafighting,com


Były mistrz UFC w wadze lekkiej i półśredniej BJ Penn, nie zawalczy z Ricardo Lamasem podczas UFC Fight Night 97, która już 15-go października odbędzie się w Manili. Hawajczyk doznał bliżej nieokreślonej kontuzji podczas końcowej fazy przygotowań do gali w stolicy Filipn. Informacja została przekazana przez osobę bliskiego otoczenia zawodnika.

Penn czeka na zawodowe zwycięstwo od 2010 roku, kiedy to w nieco ponad 20 sekund znokautował Matta Hughesa. W między czasie przeszedł na zasłużoną emeryturę i po dwuletniej przerwie zapragnął powrócić do klatki UFC. Powrót okazał się nietrafionym pomysłem, bo Penn przegrał trzy ostatnie pojedynki, ulegając Nickowi Diazowi, Rory’emu McDonaldowi, a w ostatnim Frankiemu Edgarowi.

Ricardo Lamas w ostatniej walce przegrał z Maxem Holawayem w ramach UFC 199. Teraz, UFC musi wspiąć się na wyżyny organizacyjne, aby znaleźć dla niego godne zastępstwo na ostatnią chwilę. Tym bardziej, że pojedynek miał być walką wieczoru na UFC FN 97. UFC Fight Night 97 odbędzie się 15 października w Manilii. Przypominamy, że zawalczy tam nasz rodak, Marcin Tybura.

Komentarze

  • vamos

    i tak do późnej starości będą ogłaszać jego walke i bedzie wypadał przez kontuzje widze

  • Primo

    Bj Penn jak to powiedzial kiedys Dana White to jeden z zawodnikow , ktorzy w pelni nie wykorzystali swojego potencjalu marketingowego w ufc. Za duzo dragow w przeszlosci i chyba tez za duzo slawy na tamten czas.