Uriah Faber zakończy zawodniczą karierę wraz z galą UFC on FOX 22

25 Październik 2016
Uriah Faber zakończy zawodniczą karierę wraz z galą UFC on FOX 22

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


„Dzieciak z Kalifornii” już nie jest tak młody i jak zapowiedział na łamach The MMA Hour, że grudniowe UFC on FOX 22 w Sacramento, będzie jego „łabędzim śpiewem”. Tym samym starcie z Bradem Pickettem, będzie jego ostatnim pojedynkiem MMA w ogóle.

Mierzyłem się z tym od pewnego czasu. Czuję się szczęśliwy. Jestem zdrowy i naprawdę kocham to co robię. Wciąż mam do tego pasję, ale to już nie te same emocje co w przeszłości. Zajęło mi sporo czasu, żeby dojść do momentu w którym mam wystarczająco dużo umiejętności, gdzie mogę walczyć i jednocześnie dobrze się bawić. Jednak tak jak w poprzednim starciu i kilku poprzednich, nie odnalazłem w nich emocjonalnego wzlotu czy upadku. Po prostu czuję, że to jest właściwy powód (aby przestać).

Faber stoczył szesnaście pojedynków pod banderą UFC i jedenaście pod należącą do niej marką WEC. Po karierze zawodniczej, zamierza bardziej poświęcić się aspektom managerskim w Team Alpha Male, które cały czas produkuje solidnych fighterów.

Brad Pickett, który sam zmaga się z nie najlepszym obecnie bilansem pojedynków, natychmiast zareagował na powyższą nowinę:

Kiedy widziałem ogłoszenie Fabera, natychmiast napisałem do niego i dałem mu znać, że jestem zaszczycony, że jestem jego ostatnim przeciwnikiem.

Komentarze