BJ Penn vs. Yair Rodriguez w walce wieczoru na gali UFC Fight Night 103

22 Listopad 2016
0
BJ Penn vs. Yair Rodriguez w walce wieczoru na gali UFC Fight Night 103

Foto: mmajunkie.com

Foto: mmajunkie.com


Bardzo ciekawe starcie zostało ogłoszone jako walka wieczoru gali UFC Fight Night 103. BJ Penn (16-10-2), zmierzy się z jednym z najefektowniej walczących zawodników w UFC – Yairem Rodriguezem (9-1).

BJ Penn ostatni raz w Octagonie pojawił się w lipcu 2014 roku, kiedy to debiutował w wadze piórkowej, a jego rywalem był Frankie Edgar, z którym już dwukrotnie przegrywał. 37-letni Hawajczyk w tym pojedynku nie zaprezentował się najlepiej i przegrał przez TKO w trzeciej rundzie.

Po dwóch latach BJ Penn postanowił powrócić do startów, jednak, aż trzykrotnie do walk nie dochodziło. Najpierw miał zmierzyć się z Dennisem Siverem, który doznał kontuzji. Kolejnym razem, kiedy to miał stanąć do walki z Cole’em Millerem, Hawajczyk zastosował dożylne nawadnianie, co równało się ze złamaniem polityki antydopingowej UFC i zawieszeniem. Miesiąc temu natomiast miał zawalczyć się z Ricardo Lamasem, ale Penn wypadł z powodu kontuzji.

W przeciwieństwie do swojego najbliższego oponenta, Yair Rodriguez walczy regularnie i jest niepokonany od 7 pojedynków. Efektowny El Pantera ostatniej walki nie miał jednak łatwej. Po 25 minutowym boju – toczonym w szybkim tempie – Meksykanin wygrał niejednogłośną decyzją sędziów z Alexem Caceresem.

Gala UFC Fight Night 103 odbędzie się 15 stycznia w Phoenix.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o