Nelson zawieszony na 9 miesięcy za kopnięcie sędziego, Machida na półtorej roku za doping

17 Listopad 2016
0
Nelson zawieszony na 9 miesięcy za kopnięcie sędziego, Machida na półtorej roku za doping

Foto: sport.yahoo.com

Foto: sport.yahoo.com


Znamy już wyroki Komisji Sportowych, które ukarały Roya Nelsona za kopnięcie sędziego Johna McCarthy’ego oraz Lyoto Machidę za używanie niedozwolonej substancji dopingującej.

Brazylijska komisja, która nadzorowała pojedynek Nelsona z Antonio Silvą, nałożyła na Amerykanina 9 miesięcy zawieszenia w prawach do walki i 24 tysiące dolarów kary. To i tak nieźle, bo nad Roy’em ciążyło widmo 25 miesięcy zawieszenia i aż 40 tysięcy $ grzywny do zapłacenia.

Brazylijczycy częściowo przyjęli tłumaczenie Nelsona, który jego zdaniem uderzył rywala o kilka ciosów za wiele, jednocześnie obawiając się konsekwencji ze strony agresywnych fanów i stąd wymierzyli mniejszy wymiar kary. Roy ma szansę ponadto zredukować wysokość mandatu do 13,700 $ i 6 miesięcy zawieszenia, pod warunkiem, że UFC pozwoli mu formalnie przeprosić sędziego McCarthy’ego.

W kwestii wspomnianego Machidy, USADA zawiesiła go w prawach do wykonywania zawodu na 18 miesięcy, a więc do października przyszłego roku. Zabroniona 7-keto-DHEA do której przyznał się „Smok”, jest na liście środków zabronionych i stanowi pogwałcenie polityki antydopingowej UFC. W nagrodę za dobrą współpracę w całym procesie, Brazylijczykowi wymierzono łagodniejszy wymiar kary, zamiast planowanych dwóch lat.

W kwietniu, Lyoto miała zmierzyć się z emerytowanym już Danem Hendersonem, ale wycofał się na trzy dni przed galą, przyznając się jednocześnie do zażywania powyższej substancji.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o