One Championship 49: Eduard Folayang znokautował Shinyę Aokiego w trzeciej rundzie (+video)

12 Listopad 2016
0
One Championship 49: Eduard Folayang znokautował Shinyę Aokiego w trzeciej rundzie (+video)

Foto: onefc.com

Foto: onefc.com


Jeszcze wczoraj popularny Shinya Aoki (39-7) marzył na głos o trzecim starciu z Eddie Alvarezem, by kilka godzin później musieć wyprostować sportowe priorytety i najpierw odzyskać mistrzowski pas One Championship, który właśnie utracił na konto Eduarda Folayanga (17-5).

To spora niespodzianka dla singapurskich fanów, bo to nie ich zawodnik był tego wieczoru faworytem, lecz znacznie bardziej doświadczony Aoki, który ostatni raz przegrał 10 pojedynków temu (w kwietniu 2012 roku). Już pierwszym trafieniem Folayang zaznaczył swoją obecność i nie było wątpliwości, że Shinya musi i rozgrywał walkę, wykorzystując fenomenalne umiejętności w parterze.

Gdy wydawało się, że Aoki złapie rywala którymś z poddań, ten konsekwentnie bronił się, powstrzymując kolejne próby. W końcu, w trzeciej rundzie obronił się przed obaleniem, jednocześnie posyłając kolano na twarz Japończyka, który od zawsze wykazywał absolutne minimum jeżeli chodzi o wytrzymałość podbródka. Problem polegał na tym, że ciężko było go trafić. Po kolanie, barażem ciosów w parterze ze strony Eduarda, sędzia przerwał walkę w 41 sekundzie trzeciej rundy, obwieszczająca Foloyanga nowym mistrzem wagi lekkiej One Championship.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o