TFL 10: Krzysztof Pietraszek zastąpi niedysponowanego Dawida Baziaka w walce o pas z Michałem Oleksiejczukiem [UPDATE]

10 Listopad 2016
0
TFL 10: Krzysztof Pietraszek zastąpi niedysponowanego Dawida Baziaka w walce o pas z Michałem Oleksiejczukiem [UPDATE]

pietraszek-olekciejczuk-tfl10

Krzysztof Pietraszek (5-10) po raz kolejny ratuje show, pozostaje pytanie czy uratuje poziom sportowy walki wieczoru TFL 10? Na kilka dni przed, z powodu choroby wycofał się Dawid Baziak, który w sobotę miał walczyć z mistrzem Michałem Oleksiejczukiem o pas wagi półciężkiej.

W oficjalnym oświadczeniu Baziak napisał:

Stan mojego zdrowia jest beznadziejny. Przeziębienie wzięło mnie na maksa i nie wychodzę z łóżka od kilku dni. Jestem strasznie zły na zaistniałą sytuację ale pojedynek w takim stanie jest bez sensu. Strasznie Was wszystkich przepraszam, również Organizatorów, których rozumiem ale proszę zrozumcie również mnie. Wszyscy wiedzą z kim walczyłem i z kim przegrałem. Biłem się z czołówką w tej dywizji w Polsce i nie odmawiam takich walk jak ta o pas. To dla mnie ogromne wyróżnienie a walka z Michałem Oleksiejczukiem to dla mnie zaszczyt.

Pojedynek Pietraszek kontra Oleksiejczuk miał się odbyć na poprzedniej edycji TFL 9, a więc co się odwlecze to nie uciecze. Krzysztof aktualnie ma ciąg trzech przegranych z rzędu a niedawno samemu musiał pauzować z powodu kontuzji.

[UPDATE] Mistrzowski status pojedynku i nieoczekiwana zmiana rywala dla Michała Oleksiejczuka nie została dobrze przyjęta w środowisku. Tymczasem, organizator przygotował niespodziankę, bo ostatecznie zamiast Krzysztofa Pietraszka, w Lublinie pojawi się Łukasz Klinger (7-3), któremu również wypadł rywal na sobotnią galę w Anglii.

Jestem przygotowany do walki na 110%, ponieważ od kilkunastu tygodni trenowałem ciężko do walki w Anglii, która miała obyć się 12 listopada.Będzie dobra walka.

Wg oficjalnej informacji prasowej, Krzysztof bez problemu ustąpił miejsca Klingerowi:

Ja przyjmuje walkę ponieważ jestem wojownikiem i nikt w Polsce nie podejmuje takich wyzwań. Dziś dowiedziałem się że Łukaszowi Klingerowi wypadł przeciwnik, jest super przygotowany i gotowy do walki. Prezentuje lepszy poziom sportowy niż ja, dlatego oddaje mu to miejsce w walce o pas.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o