UFC 205: Tyron Woodley obronił pas o włos, po zamieszaniu z wynikiem remisowej walki ze Stephenem Thompsonem (+video)

13 Listopad 2016
0
UFC 205: Tyron Woodley obronił pas o włos, po zamieszaniu z wynikiem remisowej walki ze Stephenem Thompsonem (+video)

tyron-woodley-defeat-thompson

Nie tylko przeciętny fan może pomylić się w zawiłościach regulaminu MMA, bo przed chwilą to samo zrobili sędziowie odpowiedzialni za punktację mistrzowskiego pojedynku, podając najpierw niejednogłośną decyzję na korzyść Tyrona Woodley’a, by za chwilę zmienić to oficjalnie na większościowy remis.

Pojedynek od początku miał zmienne tempo, od powolnych akcji po mocne przyśpieszenia i zwroty akcji. W pewnym momencie, Woodley zdołał trafić rywala potężnym uderzeniem, którego posłało Stephena na deski, by później spróbować zakończyć go duszeniem gilotynowym. Tuż po walce, nieco rozżalony zamieszaniem w związku z wynikiem, mistrz skomentował:

Chciałem to zakończyć furią ciosów, ale nie byłem w stanie użyć moich kombinacji. Stephen jest bardzo niebezpiecznym rywalem. Thompson nie ma jakiejś wielkiej głowy, więc spodziewałem się, że wyjmie ją w trakcie duszenia. Powinienem stworzyć więcej przestrzeni i uderzać więcej mocnych ciosów.

Przegrany Stephen Thompson zapowiedział, że to jedynie początek tego co jeszcze zobaczymy w jego wykonaniu:

Ten facet to potwór. Jest bardzo silny w klinczu i z góry. Przez cały czas musiałem zgadywać co zrobi. Myślałem, że wypunktowałem go w ostatniej rundzie ale to nieważne, zrobimy to kiedyś po raz kolejny.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o