UFC Fight Night 100: wyniki i relacja NA ŻYWO z gali w Sao Paulo

20 Listopad 2016
0

jotko
Zapraszamy do wspólnego śledzenia relacji na żywo z gali UFC Fight Night 100 w Sao Paulo, gdzie rozpędzony czterema zwycięstwami Krzysztof Jotko (18-1) zmierzy się z 11. w oficjalnym rankingu UFC – Thalesem Leitesem (26-6).

Ryan Bader vs Antonio Rogerio Nogueira
Nogueira dobrze rozpoczął pojedynek. W stójce zajął środek klatki i akcjami bokserskimi spychał Badera. Raz nawet mocno naruszył Amerykanina i kiedy próbował go dobić, ten sprowadził walkę do parteru, gdzie dominował z góry obijając rywala. W kolejnych minutach Darth dążył do obaleń i kontrolował przebieg wydarzeń. W trzeciej rundzie Amerykanin zasypał gradem ciosów zmęczonego już pojedynkiem Brazylijczyka i po chwili sędzia – całkiem słusznie – przerwał walkę.

Thomas Almeida vs. Albert Morales
Obaj rozpoczęli pojedynek bardzo spokojnie, starając się najpierw rozczytać nawzajem. Z minuty na minutę to Thomas Almeida się rozkręcał, który trafiał coraz częściej. Thominhas mocnym prawym sierpowym naruszył rywala i był bliski skończenia, ale Morales uratował się desperacką próbą sprowadzenia walki do parteru. Co Almeidzie nie udało się w pierwszej rundzie – zrobił w drugiej. Na początku drugiej rundy Brazylijczyk zasypał rywala gradem ciosów przy siatce, a po chwili sędzia przerwał pojedynek. Tym samym Thomas Almeida udanie wraca po porażce z Codym Garbrandtem.

Cluadia Gadelha vs. Courtney Casey
Claudia Gadelha całkowicie zdominowała rywalkę na przestrzeni 15 minut. Brazylijka od początku walki wywierała presję ciosami, a kiedy Casey sama próbowała mocniej zaatakować, natychmiast została sprowadzana do parteru. W trzeciej rundzie Gadelha kopnęła w głowę Casey, która znajdowała się jeszcze w parterze. Po chwili jednak wróciła do pojedynku, a Brazylijka bez większych problemów dowiozła zwycięstwo do końca.

Thales Leites vs. Krzysztof Jotko
Od początku walki Polak dobrze poruszał się na nogach, nie dając zamykać się pod siatką. Po chwili jednak Leites ruszył z ciosami i zepchnął Jotkę na siatkę, a tam walka trafiła do klinczu. Przy rozrywaniu uchwytu, Krzysztof zdzielił rywala kilkoma dobrymi ciosami. Chwilę później Brazylijczyk obalił naszego zawodnika i kontrolował z góry. W drugiej rundzie Leites dążył do obalenia, ale Cris świetnie bronił wszelkich prób, a pod koniec rundy sam znalazł się na górze, skąd częstował rywala dobrymi łokciami do końca odsłony. Ostatnia runda to coraz większa przewaga Polaka. Jotko dobrze pracował na nogach i punktował w stójce, a kiedy walka trafiła na ziemię tam mocnymi ciosami rozbijał Brazylijczyka już do końca pojedynku. Tym samym po kapitalnym występie Jotko zaliczył piąte zwycięstwo z rzędu.

Warlley Alves vs. Kamaru Usman
Pojedynek od mocnych ciosów rozpoczął Brayczylijczyk, ale to Usman był zawodnikiem agresywniejszym, któremu momentami udawało się zamykać Alvesa na siatce i tam częstować dobrymi uderzeniami. W kolejnych odsłonoach Kamaru Usman spychał i przewracał Brazylijczyka, kilkukrotnie będąc zagrożonym gilotyną, jednak za każdym razem wychodził z prób Warlleya Alvesa. Ostatecznie Usman wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

Sergio Moraes vs. Zak Ottow
Już po kilku pierwszych wymianach Sergio Moraes sprowadził walkę do parteru, gdzie do końca rundy kontrolował rywala. W drugiej odsłonie Ottow lepiej bronił obaleń, a walka stała się dosyć wyrównana. Zarówno Moraes jak i Ottow zanotowali kilka ładnych akcji w stójce. Na początku trzeciej rundy Moraes trafił rywala, po czym walka przeniosła się do parteru. Tym razem jednak Ottow był w stanie wrócić do stójki i od tej pory zyskał sporą przewagę. Mocno zmęczony Moraes był ciągle spychany na siatkę, gdzie przyjmował sporo ciosów, ale sam też od czasu do czasu potrafił odpowiedzieć. W ostatnich sekundach obaj poszli na wymianę. Ostatecznie niejednogłośną decyzją sędziów zwyciężył Brazylijczyk.

Walka wieczoru:
205 lbs: Ryan Bader pok. Antonio Rogerio Nogueirę przez TKO (ciosy w parterze), 3 runda (3:51)

Karta główna:
135 lbs: Thomas Almeida pok. Alberta Moralesa przez TKO (ciosy), 2 runda (1:37)
115 lbs: Claudia Gadelha pok. Cortney Casey przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 30-27)
185 lbs: Krzysztof Jotko pok. Thalesa Leitesa przez jednogłośną decyzję sędziów (2x-30-27, 29-28)
170 lbs: Kamaru Usman pok. Warlleya Alvesa przez jednogłośną decyzję sędziów (30-26, 29-27, 29-28)
170 lbs: Sergio Moraes pok. Zaka Ottowa przez niejednogłośną decyzję sędziów (2x 30-27, 28-29)

Karta wstępna:
185 lbs: Cezar Ferreira pok. Jacka Hermanssona przez poddanie (trójkąt rękami), 2 runda (2:11)
205 lbs: Gadzhimurad Antigulov pok. Marcosa Rogerio de Limę przez poddanie (gilotyna), 1 runda (1:07)
135 lbs: Johnny Eduardo pok. Manny’ego Gamburyana przez TKO (ciosy w parterze), 2 runda (0:46)
265 lbs: Luis Henrique pok. Chrisiana Colombo przez poddanie (gilotyna), 3 runda (2:12)

UFC Fight Pass:
135 lbs: Pedro Munhoz pok. Justina Scogginsa przez poddanie (gilotyna), 2 runda (1:55)
205 lbs: Darren Stewart pok. Francimara Barroso przez TKO (ciosy w parterze), 1 runda (1:34)