UFC Fight Night 101: Whittaker znokautował Brunsona w pierwszej rundzie

27 Listopad 2016
0

Robert Whittaker (17-4) przed własną publicznością pokonał na gali UFC Fight Night 101 Dereka Brunsona (16-4), efektownie go nokautując w pierwszej rundzie.

Świetny, lecz krótki pojedynek dali kibicom w Melbourne Robert Whittaker i Derek Brunson. Po kilku pierwszych wymianach Brunson spróbował obalenia, które Australijczyk wybronił. Po dwóch minutach walki Brunson przystąpił do szaleńczego wręcz ataku. Gonił z cepami po całej klatce Whittakera, który przetrwał furię Brunsona, choć w pewnym momencie był lekko naruszony. Z czasem Whittaker zaczął trafiać szarżującego z wysoko uniesioną szczęką Brunsona, który wyraźnie zwolnił, a inicjatywę przejął Australijczyk.

Na minutę przed końcem pierwszej rundy Whittaker po lewym prostym wystrzelił high kickiem, po którym Brunson padł na deski. Walczący przed własną publicznością The Reaper zakończył walkę ciosami w parterze.

Robert Whittaker przerwał dobrą passę 5 zwycięstw Brunsona, sam natomiast zanotował 6 z rzędu wygraną.