UFC Fight Night 99 – wyniki i relacja NA ŻYWO z gali w Belfaście

19 Listopad 2016
0

Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z gali UFC Fight Night 99 w Belfaście, na której w walce wieczoru dojdzie do rewanżu pomiędzy Gegardem Mousasim i Uriah Hallem.

Gegard Mousasi vs. Uriah Hall
Mousasi rozpoczął pojedynek bardzo cierpliwie. Zajął środek Octagonu, a Hall krążył wokół niego, próbując wszelkiego rodzaju obrotówek. W połowie rundy Gegard poczęstował rywala soczystym jabem, który wyraźnie odczuł Jamajczyk. Na minutę przed końcem pierwszej rundy Mousasi poszedł po obalenie, co okazało się początkiem końca Halla. Gegard unieruchomił oponenta przy siatce i zasypał go gradem ciosów. Po chwili sędzia przerwał pojedynek.

Ross Pearson vs. Stevie Ray
W pierwszej rundzie tego ciekawie zapowiadającego się starcia nie wydarzyło się zbyt wiele. Warte odnotowania jest jedynie obalenie ze strony Stevie’ego Reya. W kolejnych rundach nieco śmielej zaczął atakować Anglik, Ray jednak dobrze kontrolował dystans kopnięciami. Sam też zanotował kilka udanych akcji bokserskich. Ostatecznie sędziowie niejednogłośnie wypunktowali zwycięstwo Szkota. Co ciekawe jeden z sędziów dał wszystkie rundy Pearsonowi.

Alexander Volkov vs. Tim Johnson
Volkov od początku pojedynku wywierał presję na rywalu, spychając go na siatkę. W pierwszej rundzie trafił dobrą kombinacją, ale Johnson odpowiedział podbródkowym i posłał Rosjanina na deski. Timothy mimo wszelkich starań nie był w stanie dobić przeciwnika. Kolejną rundę Amerykanin rozpoczął od mocnych uderzeń, ale to Volkov ciągle wywierał presję. W ostatniej rundzie obaj byli już zmęczeni, Johnson próbował kilku rozpaczliwych ataków, a Rosjanin odpowiadał kombinacjami. Ostatecznie sędziowie ogłosili niejednogłośne zwycięstwo Volkova.

Artem Lobov vs. Teruto Ishihara
Świetnie w klatce zaprezentował sie dzisiaj Artem Lobov. Rosjanin od samego początku ustawiał sobie na siatce przeciwnika i tam atakował dobrymi kombinacjami. Niemal cała walka przebiegała po jego myśli, ale w trzeciej rundzie poczuł się zbyt pewnie i został trafiony przez Japończyka. Lobov padł na deski, ale udało mu się przetrwać trudne chwilę i dotrwać do końca. Sędziowie po walce wskazali jednogłośnie na kolegę klubowego Conora McGregora.

Magnus Cadenblad vs. Jack Marshman
Cadenblad próbował kopnięciami utrzymać dystans, natomiast Marshman szukał drogi do półdystansu za pomocą akcji bokserskich. Jedną z nich trafił Szweda, który padł na deski, ale kiedy ruszył, by go dobić, Cadenblad szybko doszedł do siebie i zdołał jeszcze obalić Jacka. W kolejnej odsłonie Marshman starał się robić to co wychodziło mu w rundzie pierwszej, czyli starał się przedzierać do półdystanu za pomocą boksu. Za każdym razem, gdy to czynił, Szwed znajdował się w niebezpieczeństwie. Cadenblad z minuty na minutę opadał z sił. W końcu Walijczyk trafił dobrą kombinacją, posłał Magnusa na deski i dobił na ziemi.

Kyoji Horiguchi vs. Ali Bagautinov
W pierwszej rundzie Bagautinov próbował przewrócić Japończyka z klinczu, ale ten błyskawicznie wstawał do stójki i sam zaczął zyskiwać przewagę. W kolejnych odsłonach Horiguchi prezentował się coraz lepiej. Raz nawet udało mu się mocno naruszyć oponenta. Ostatecznie Horiguchi wygrał wszystkie rundy na kartach sędziowskich.

Kevin Lee vs. Magomed Mustafaev
Amerykanin po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z największych prospektów w kategorii lekkiej. Lee zademonstrował kapitalne zapasy, z ogromną łatwością kładąc na plecach rywala, kiedy tylko ten zagrażał mu w stójce. W drugiej rundzie, Kevin Lee ponownie obalił Mustafaeva, zaszedł za jego plecy i zapiął mataleo. Rosjanin nie odklepał i „odpłynął”, ale sędzia przytomnie interweniował.

Amanda Cooper vs. Anna Elmose
Cooper dobrze rozpoczęła pojedynek od kombinacji w stójce, którymi raz po raz trafiała Elmose. Ta jednak chwilę później posłała Amandę na deski. Od tego momentu, zaczęła mieć przewagę w stójce. Cooper nie mogąc sobie poradzić w płaszczyźnie kickboxerskiej, zaczęła sprowadzać pojedynek do parteru, gdzie kilkukrotnie zagrażała rywalce poddaniem. Elmose poddać się jednak nie dała, ale to nie wystarczyło, by wygrać na punkty.

Justin Ledet vs. Mark Godbeer
Po kilku pierwszych wymianach w stójce, walka przeniosła się do parteru, gdzie Mark Godbeer spróbował dźwigni na nogę, co okazało się błędem. Ledet wykorzystał sytuację i zaszedł za plecy rywala. Z tej pozycji zapiął duszenie, a kilka sekund później Godbeer zmuszony był odklepać.

Zak Cummings vs. Alexander Yakovlev
Cummings od pierwszych sekund był zawodnikiem, który wywierał presję w tym pojedynku. O ile jeszcze w pierwszej rundzie Yakovlev zanotował kilka dobrych akcji, to w drugiej przewaga Cummingsa była już wyraźna. Niewiele mogący zrobić w drugiej odsłonie Yakovlev poszukał obalenia, które świetnie wybronił Cummings. Chwilę później zapiął odwrotny trójkąt i płynnie przeszedł do balachy, którą zakończył tę walkę.

Marion Reneau vs. Milana Dudieva
Od samego początku Marion Reneau kontrolowała wydarzenia w Octagonie. W ostatniej rundzie Milana Dudieva była już całkowicie bezradna i zdominowana przez rywalkę. Gdy Reneau zasypała ją ciosami z dosiadu sędzia przerwał pojedynek.

Brett Johns vs. Kwan Ho Kwak
Niezły pojedynek dali dotychczas niepokonani Brett Johns i Kwan Ho Kwak. W pierwszej rundzie Johns zdominował rywala w parterze. Druga odsłona wygladała podobnie, jednak Brett zaliczył kilka ładnych – wartych odnotowania – akcji w stójce. Ostatnia runda to niespodziewany atak ze strony Kwaka, ale dobre obalenie w tempo uratowało Johnsa i ostatecznie dało mu pewne zwycięstwo na punkty.

Charlie Ward vs. Abdul Razak Alhassan
Błyskawicznie zakończył się pojedynek otwierający galę w Belfaście. Obaj zawodnicy od razu rozpoczęli od mocnych ciosów, ale to Razak Alhassan zaczął trafiać mocniej i po minucie walki posłał klubowego kolegę Conora McGregora prawym sierpowym na deski.

Walka wieczoru:
185 lbs: Gegard Mousasi pok. Uriah Halla przez TKO (ciosy w parterze), 1 runda (4:37)

Karta główna:
155 lbs: Stevie Ray pok. Rossa Pearsona przez niejednogłośną decyzję sędziów (2x 30-27, 27-30)
265 lbs: Alexander Volkov pok. Tima Johnsona przez niejednogłośną decyzję sędziów (29-28, 30-27. 28-29)
145 lbs: Artem Lobov pok. Teruto Ishiharę przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 30-27, 29-28)

UFC Fight Pass:
185 lbs: Jack Marshman pok. Magnusa Cedenblada przez TKO (ciosy), 2 runda (3:32)
125 lbs: Kyoji Horiguchi pok. Ali’ego Bagautinova przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 30-27)
155 lbs: Kevin Lee pok. Magomeda Mustafaeva przez poddanie (duszenie zza pleców), 2 runda (4:31)
115 lbs: Amanda Cooper pok. Annę Elmose przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 29-28, 30-27)
265 lbs: Justin Ledet pok. Marka Godbeera przez poddanie (duszenie zza pleców), 1 runda (2:16)
170 lbs: Zak Cummings pok. Alexandra Yakovleva przez poddanie (balacha), 2 runda (4:02)
135 lbs: Marion Reneau pok. Milanę Dudievę przez TKO (ciosy w parterze), 3 runda (3:03)
135 lbs: Brett Johns pok. Kwan Ho Kwaka przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 30-27)
170 lbs: Abdul Razak Alhassan pok. Charlie’ego Warda przez KO (prawy sierpowy), 1 runda (0:53)