Yoel Romero zawieszony na 60 dni za skok przez siatkę po wygranej na UFC 205

25 Listopad 2016
0
Yoel Romero zawieszony na 60 dni za skok przez siatkę po wygranej na UFC 205

romero-klatka

W jednym narodzie skok przez płot pomógł obalić komunizm, w innym skończył się zakazem wykonywania zawodu, co tylko utrwala wizerunek Komisji Sportowej w Nowym Jorku jako zbiór osób przez lata izolowanych od MMA. Zamiast skupić się na tym jak po raz kolejny zawodnik kupił sobie czas na odpoczynek, NYSAC postanowił ukarać Yoela Romero za sposób w jaki celebrował zwycięstwo na UFC 205 i nałożył na Kubańczyka 60-dniowy zakaz wykonywania zawodu za to, że tuż po znokautowaniu Chrisa Weidmana, wyskoczył za ogrodzenie oktagonu.

W szale radości, Yoel przeskoczył przez siatkę i wykonał paradny marsz wokół klatki jak na „Żołnierza Boga” przystało, samemu wracając na czas akurat na ogłoszenie wyniku walki przez Bruce’a Buffera. Ponieważ samowolne opuszczenie miejsca walki jest w wg nowojorskiej Komisji zabronione, Romero będzie mógł oficjalnie powrócić do akcji 12 stycznia. W sam raz na potencjalny pojedynek z Michaelem Bispingiem w Anaheim?

To nie koniec rewelacji, bowiem Kelvin Gastelum i Thiago Alves zostali ukarani za niezrobienie wagi. Gastelum w ogóle nie przyszedł na wcześniejsze ważenie, za co otrzymał sześć miesięcy zawieszenia, natomiast Alves trzy miesiące za 6,6 funta ponad limit. Komisja Sportowa w Nowym Jorku póki co zdecydowanie nie zabłysnęła w sposób w jaki byśmy tego oczekiwali.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o