Brett Cooper: "Myślę, że sędzia podjął dobrą decyzję o zatrzymaniu walki z Saidovem"

20 Grudzień 2016
Brett Cooper: "Myślę, że sędzia podjął dobrą decyzję o zatrzymaniu walki z Saidovem"

brett-cooper-saidov-wins-acb50

Sporo się dzieje za kulisami po ostatniej ACB 50 w Sankt Petersburgu. Z jednej strony zapowiadany rewanż dla przegranego Aslambeka Saidova, z drugiej strony Brett Cooper, który jeszcze nic nie wie o planowanym pojedynku. Już kilka godzin po zdobyciu mistrzowskiego pasa, udało nam się skontaktować z Amerykaninem.

Zapytany o przerwanie walki przez sędziego Leona Robertsa w trzeciej rundzie, odpowiedział:

Uważam, że to było dobre zatrzymanie po tym jak zobaczyłem sobie naszą walkę raz jeszcze.

Przez całą drugą rundę i początek trzeciej, komentujący zwracali uwagę widzów na „zwisającą luźno” szczękę Coopera, dywagując między zmęczeniem o poważną kontuzją wskutek uderzeń:

Moja szczeka ma się dobrze. Nic mi się w nią nie stało.

Wszyscy śledzący jak jeden mąż wskazywali na dominację Aslambeka Saidova na przestrzeni dwóch rund, do momentu feralnej trzeciej. Mimo wygranej, Amerykanin mógł mówić o swoim rywalu tylko w superlatywach:

Saidov to dobry fighter. Moje postrzeganie go jako zawodnika nie zmieniło się w stosunku do tego, co myślałem o nim już przed przed naszym pojedynkiem.

Zapytany o nasze rewelacje odnośnie rewanżu, powiedział, że nic takiego jeszcze do niego nie dotarło. Niebawem opublikujemy rezultat naszej rozmowy z Asłanem.

Komentarze

  • Primo

    To zatrzymanie bylo „dyskusyjne” , ale po glebszej analizie nie byl to typowy rip-off ze zwyciestwa . Wydaje mi sie , ze sedziemu zabraklo doswiadczenia i tyle

  • Błażej Gaweł

    Dziwnie mu bez brody…