FEN: Szymański jest zawodnikiem Fight Exclusive Night, czekają go prawno finansowe konsekwencje

02 Grudzień 2016
2
FEN: Szymański jest zawodnikiem Fight Exclusive Night, czekają go prawno finansowe konsekwencje


Do samego transferu Romana Szymańskiego do KSW, federacja FEN przygotowywała się od kilku dni, a chwilę po oficjalnym ogłoszeniu, Paweł Jóźwiak prowadził publiczną dysputę na Twitterze, którą zakończył zapowiedzią o skierowaniu sprawy do sądu. Dzisiaj rano, Fight Exclusive Night opublikowało oficjalne stanowisko w sprawie, wg którego poznański fighter nadal jest na obowiązującym kontrakcie.

W związku z wczorajszymi doniesieniami medialnymi dotyczącymi planowanego uczestnictwa Romana Szymańskiego w charakterze zawodnika w wydarzeniu sportowym KSW 37 oświadczamy, iż Roman Szymański jest zawodnikiem Fight Exclusive Night i jego udział w walkach dla innej organizacji będzie rażącym naruszeniem postanowień kontraktu zawartego z naszą federacją, ze wszelkimi konsekwencjami prawno-finansowymi wynikającymi z jego zapisów.
Zarząd federacji Fight Exclusive Night

W rozmowie przeprowadzonej wczoraj z samym zawodnikiem, ten wskazał w kierunku managera i prawnika, wg których wszystko jego zdaniem powinno być zgodne z literą prawa. O tym oczywiście zadecydują urzędnicy państwowi, jeżeli sprawa rzeczywiście trafi do Sądu.

Wg kontraktu, do którego dotarliśmy ujawniając głośną sprawę pt. „Zawodnicy FEN zobowiązani do oddania 20% z wypłaty UFC przez 5 lat”, wynika stawka o jaką walczy Fight Exlusive Night:

W razie nie wykonania lub nienależytego wykonania przez zawodnika któregokolwiek zobowiązania określonego w §12, §24, §13 (gdyby do walki nie doszło) i §14 niniejszej umowy Organizatorowi należy się od Zawodnika kara umowna w wysokości dwudziestokrotnej stawki, która miała być zapłacona Zawodnikowi bez względu na wysokość poniesionej przez Organizatora szkody, jednak nie mniej niż 10.000 zł. Natomiast w sytuacji niewywiązania się przez Zawodnika z obowiązków określonych w §7, §17, §23, §25 niniejszej umowy Organizatorowi należy się kara umowna w wysokości 100.000 zł. za każde naruszenie. Organizator w każdym w/w przypadku zastrzega sobie prawo dochodzenia odszkodowania na zasadach ogólnych gdyby szkoda przekroczyła wysokość kary umownej.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
vamos Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
vamos
Gość
vamos
Offline

zobaczą siano jak świnia niebo, nie potrafili odebrać kasy od Zabora za kilka biletów a chcą setki tysięcy od Romana

vamos
Gość
vamos
Offline

zobaczą siano jak świnia niebo, nie potrafili odebrać kasy od Zabora za kilka biletów a chcą setki tysięcy od Romana