Rizin FF: "King Mo" zastąpi Wanderleia Silvę i zawalczy z Mirko "Crocopem" Filipovicem na sylwestrowej gali w Japonii

19 Grudzień 2016
0
Rizin FF: "King Mo" zastąpi Wanderleia Silvę i zawalczy z Mirko "Crocopem" Filipovicem na sylwestrowej gali w Japonii

mirco-cro-cop-vs-king-mo-768x375

Federacja Rizin znalazła zastępstwo za byłego mistrza Pride FC, Wanderleia Silvę. Wybór padł na Muhammeda „King Mo” Lawala, który w zeszły weekend wypunktował złotego medalistę w Judo, Satoshigo Ishiiego na gali Bellator 169. Teraz czas na występ na sylwestrowej gali w Japonii.

Lawal jest ostatnio w znakomitej formie. Pomijając porażkę z Philem Davisem, zwyciężył w ośmiu kolejnych pojedynkach. Co ciekawe, w poprzednim roku wygrał turniej Rizin FF, gdzie na przestrzeni trzech dni stoczył tyle samo pojedynków. Dodatkowo, w finale znokautował rewelację turnieju, Czecha – Jiriego Prochazkę.

Mirko Filipović ma za sobą cztery zwycięstwa, z czego ostatnie na gali RIZIN Open Grand Prix 1st Round we wrześniu tego roku z Koreańczykiem Hyun Man Myungiem, którego poddał przez duszenie trójkątne w pierwszej rundzie.

O ile w pojedynku z Brazylijczykiem moglibyśmy spodziewać się wymian stójkowych, to tutaj Filipović będzie miał o wiele trudniejsze zadanie. Lawal jest obdarzony znakomitymi umiejętnościami grapplerskimi i potrafi kontrolować z góry, co będzie nie w smak dla Cro Copa. Biorąc pod uwagę roszadę w fightcardzie, jest to zdecydowana zmiana na plus.

Na gali RIZIN Fighting World Grand Prix 2016: 2nd Round zaplanowanej na 29 grudnia, zobaczymy starcia ćwierćfinałowe oraz półfinałowe, natomiast na sylwestrowej gali RIZIN Fighting World Grand Prix 2016: Final Round będziemy świadkami rozstrzygnięcia pojedynku finałowego.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o