KSW 37 – wyniki i relacja NA ŻYWO od 19:00 w MMAnews

03 Grudzień 2016
KSW 37 – wyniki i relacja NA ŻYWO od 19:00 w MMAnews

Foto: kswmma.com

Foto: kswmma.com


Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z 37. gali KSW, na której w walce wieczoru Karol Bedorf zmierzy się z Fernando Rodriguesem Jr.

Karol Bedorf vs. Fernando Rodrigues Jr.
W pierwszej rundzie Bedorf radził sobie dobrze, do momentu, w którym Brazylijczyk ruszył z ostrą szarżą i przełamał mistrza. Wyraźnie naruszony Polak, dochodził powoli do siebie. DO drugiej rundy obaj wyszli mocno zmęczeni. Jednak agresywniejszy Fernando Rodrigues Jr. ponownie rzucił się na Bedorfa, aż w końcu posłał go na deski.

Mariusz Pudzianowski vs. Paweł Mikołajuw
Od samego początku dochodziło do mocnych wymian w stójce. Pudzian zaczął minimalnie przeważać, do momentu, w którym Popek nie trafił cepem rywala. Pudzianowski był wyraźnie zamroczony, jednak kiedy doszedł do siebie rzucił się z mocnymi ciosami na Popka. Po jednym z uderzeń Mikołajuw padł na deski, a Pudzianowski dobił go ciosami w parterze)

Borys Mańkowski vs. John Maguire
Mańkowski od początku do końca walki spychał Anglika na siatkę i tam dynamicznie skracał dystans i atakował kombinacjami. Z biegiem minut Mańkowski zaczął korzystać z zapasów i przewracał rywala, a na ziemi metodycznie obijał łokciami i ciosami. Obraz walki nie zmienił się przez 15 minut i reprezentant Ankosu MMA zwyciężył pewną decyzją sędziowską.

Marcin Wrzosek vs. Artur Sowiński
Wrzosek rozpoczął pojedynek od kopnięć, kiedy wydawało się, że przejmie inicjatywę, mistrz atakował serią prostych i zaczął odzykiwać kontrolę. Później Wrzosek zainicjował klincz, który Sowińskiemu udało się zerwać. Mistrz minimalnie przeważał do końca rundy. W kolejnej odsłonie Wrzosek trafił ładną kombinacją Kornika i posłał go na deski. Wrzosek próbując dobić mistrza zadał mu mnóstwo obrażeń na głowę, ale Sowińskiemu udało się przetrwać. Po kilku sekundach sędzia przerwał jednak pojedynek, by lekarz mógł obejrzeć Sowińskiego, który miał dużą opuchliznę na oku. Lekarz postanowił nie dopuścić Sowińskiego i tym samym Marcin Wrzosek został nowym mistrzem kategorii piórkowej.

Mansour Barnauoi vs. Łukasz Chlewicki
Barnaoui dyktował warunki w klatce od pierwszej sekundy. Długimi ciosami ustawiał sobie Polaka na siatce i tam atakował kombinacjami bokserskimi, łokciami i kolanami. Po chwili twarz Chlewickiego była mocno rozcięta. Kiedy kolejne ciosy spadały na głowę Polaka, sędzia przerwał pojedynek, by sprawdzić rozcięcie. Niestety lekarz nie dupuścił Łukasza do walki i ten przegrał przez TKO.

Marcin Wójcik vs. Marcin Łazarz
Wójcik od początku walki przeważał, obalił, kontrolował z góry i obijał swojego rywala. Łazarz, próbując odwrócić pozycję zostawił głowę i wpadł w ciasno dopięte duszenie gilotynowe.

Filip Wolański vs. Denilson Neves de Oliveira
Początek walki to wymiany w stójce na środku klatki. Lepiej poukładany Wolański trafiał częściej, ale Brazylijczyk po chwili dociskał do siatki Polaka i to on zyskał przewagę. W kolejnych odsłonach walka wyglądała podobnie. Pod koniec trzeciej rundy Wolański kilkukrotnie trafił rywala, jednak po chwili Denilson przewrócił Filipa i zaszedł za jego plecy. Po walce sędziowie niejednogłośnie wskazali na Wolańskiego. Co ciekawe dwóch sędziów dało wszystkie 3 rundy na Wolańskiego.

David Zawada vs. Robert Radomski
Pierwsza runda stała pod znakiem wymian Zawady i Radomskiego. Zawada jako pierwszy postanowił poszukać walki w parterze i zrobił to skutecznie. W drugiej rundzie Niemiec ponownie sprowadził rywala do parteru, gdzie zdobył dosiad i zasypał Radomskiego gradem ciosów. Sędzia bardzo słusznie przerwał pojedynek.

Roman Szymański vs. Sebastian Romanowski
Szymański w pierwszej rundzie był zawodnikiem, który inicjował wymiany, ale Romanowski dobrze bił z kontry, przez co runda była dosyć wyrównana. Szalę na swoją korzyść przechylił zawodnik z Poznania, który zanotował skuteczne obalenie za jedną nogę. Kolejną odsłonę podopieczny braci Linke rozpoczął od dwóch – mocnych – wewnętrznych low kicków, ale przy kolejnej wymianie to Berserker trafił prawym, którym posadził Szymańskiego na deski. Romanowski wpadł jednak w gardę rywala, a Szymański doszedł do siebie i do końca rundy mocno pracował z dołu. Ostatnia runda to już dominacja Szymańskiego, który zakończył walkę duszeniem zza pleców 2 sekundy przed końcem.

Walka wieczoru:
o pas kategorii ciężkiej (120 kg.): Fernando Rodrigues Jr. pok. Karola Bedorfa przez TKO (ciosy), 2 runda

Karta główna:
120 kg.: Mariusz Pudzianowski pok. Pawła Mikołajowa przez TKO (ciosy), 1 runda
o pas kategorii półśredniej (77 kg.): Borys Mańkowski pok. Johna Maguire’a przez jednogłośną decyzję sędziów
o pas kategorii piórkowej (66 kg.): Marcin Wrzosek pok. Artur Sowiński przez TKO (przerwanie przez lekarza), 2 runda
70 kg.: Mansour Barnaoui pok. Łukasza Chlewickiego przez TKO (przerwanie przez lekarza), 1 runda (3:09)
93 kg.: Marcin Wójcik pok. Marcina Łazarza przez poddanie (gilotyna), 1 runda
66 kg.: Filip Wolański pok. Denilsona Nevesa de Oliveirę przez niejednogłośną decyzję sędziów (2x 30-27, 28-29)
77 kg.: David Zawada pok. Roberta Radomskiego przez TKO (ciosy w parterze), 2 runda (3:50)
68 kg.: Roman Szymański pok. Sebastiana Romanowskiego przez poddanie (duszenie zza pleców), 3 runda (4:58)

Komentarze