Marcin Tybura vs. Luis Henrique na UFC 208 w lutym

06 Grudzień 2016
Marcin Tybura vs. Luis Henrique na UFC 208 w lutym

Foto: globo.com

Foto: globo.com


Długo przyszło czekać Marcinowi Tyburze (14-2) na przesunięty termin pojedynku, bo aż cztery miesiące po tym, jak odwołano całą UFC Fight Night 97 na Filipinach, gdzie miał się zmierzyć z Derrickiem Lewisem. Podczas gdy jego niedoszły rywal wystąpi już w najbliższą sobotę, Polak pojawi się w oktagonie dopiero 11 lutego na UFC 208, a jego rywalem będzie Luis Henrique (10-2).

Wiadomość o pojedynku jako pierwszy potwierdził brazylijski portal Combate.com, wskazując jako miejsce galę w Brooklynie, w Nowym Jorku. Dla zaledwie 23-letniego Henrique, będzie to już czwarty występ w klatce UFC, który aktualnie wychodzi z bilansem dwóch zwycięstw przez poddanie i jednej porażki przez nokaut w debiucie.

W sierpniu, Tybura pokazał się z bardzo dobrej strony, nokautując rywala z Czech Viktora Pestę już w 2 rundzie. Była to jego pierwsza wygrana UFC, od pamiętnej porażki decyzją w pierwszej walce u amerykańskiego pracodawcy. Choć nowy przeciwnik nie jest tak wysoko notowany jak Derrick Lewis, może być to bardzo dobry pomysł, aby karierę Marcina rozkręcać krok po kroku.

Komentarze

  • Primo

    Jezeli nie wyjdzie spiety , to wygra 🙂