Oficjalne stanowisko managementu w sprawie zatrzymania Michała M. Norbert Sawicki wskazuje na uchybienia i brak dowodów

14 Grudzień 2016
3
Oficjalne stanowisko managementu w sprawie zatrzymania Michała M. Norbert Sawicki wskazuje na uchybienia i brak dowodów

norbert_sawicki_konferencja_ksw24

Ku naszemu zaskoczeniu, nie mieliśmy absolutnie żadnego problemu aby skontaktować się z bratem, managerem i adwokatem Michała M. – Norbertem Sawickim, który przesłał do redakcji oficjalne oświadczenie w sprawie zatrzymania byłego mistrza KSW przez CBŚ.

W dokumencie tym wskazuje się na brak podstaw działania Centralnego Biura Śledczego. Sam sposób w jaki zatrzymano byłego mistrza KSW, budzi w przekonaniu adwokata/brata, mocne obawy o zasadność użycia tak mocnych środków w stosunku do okoliczności w jakich się ono odbywało.

Warszawa, dnia 14 grudnia 2016 r.

Oświadczenie prasowe w sprawie zatrzymania Michała Materli w dniu 13 grudnia 2016 r. przez Centralne Biuro Śledcze w Poznaniu

W dniu wczorajszym o godzinie 6.00 rano doszło do zatrzymania Michał Materli przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego w Poznaniu. Został on zatrzymany w swoim mieszkaniu, w którym mieszkał ze swoją żoną oraz dwójką małoletnich dzieci. Funkcjonariusze dokonali zatrzymania z użyciem materiałów wybuchowych oraz granatów hukowych. Sam sposób zatrzymania Michała Materli przez funkcjonariuszy budzi daleko idące wątpliwości, zarówno, co do adekwatności użytych środków jak i samych podstaw zatrzymania Michała Materli.
Warto zauważyć, że do zatrzymań w ostatnich latach, w o wiele poważniejszych sprawach, nie były używane tak drastyczne środki. W szczególności kontrowersje budzi fakt, że w wyniku rozpoznania operacyjnego powinno wynikać, że w mieszkaniu znajdują się małoletnie dzieci, które zostały poddane wielkiemu stresowi. W związku z powyższym, na sposób zatrzymania zostanie złożone zażalenie.
Michałowi Materli postawiono zarzuty, które są dla niego kompletnie niezrozumiałe jak i również dla ustanowionego przez niego obrońcy. Ponadto, nie przedstawiono dowodów, z których mogłaby wynikać wina oraz zasadność postawionych zarzutów.
W obecnej chwili czekamy na stanowisko prokuratury odnośnie, co do ewentualnych środków zapobiegawczych i dalszych kroków w sprawie.
Jako obrońca Michała Materli został ustanowiony Szczeciński Adwokat Jakub Łysakowski.
Przypominamy o zasadzie domniemania niewinności i prosimy wszystkich o powstrzymanie się od przedwczesnego osądu Michała Materli.
O dalszych rozstrzygnięciach będziemy informować w miarę możliwości, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów.

Norbert Sawicki
Brat Michała Materli

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

3
Dodaj komentarz

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ozizipiottterAlbert Ślinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ozizi
Gość
ozizi
Offline

na chwile obecna posiedzi 3 miechy moze zmiekknie i zacznie sypac grubsze rybki

piottter
Gość
piottter
Offline

Trzymaj sie Michał!!!
Jeżeli bedzie czysty to trzeba zrobić porzadek z policją, bo tak nie może być!!!

Albert Ślinka
Gość
Albert Ślinka
Offline

zapowiada sie dluzsza odsiadka