Przemyt kokainy, haszyszu i obrót tytoniem wśród zarzutów dla grupy przestępczej w której rzekomo miał uczestniczyć były mistrz KSW (+video)

15 Grudzień 2016
Przemyt kokainy, haszyszu i obrót tytoniem wśród zarzutów dla grupy przestępczej w której rzekomo miał uczestniczyć były mistrz KSW (+video)

michal-materla-cbs-ksw

Jak informuje Centralne Biuro Śledcze Policji na oficjalnej stronie, zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym zlikwidowana we wtorek, wśród których zatrzymano byłego mistrza KSW – Michała M., ma już postawione główne zarzuty. Chodzi o przemyt kokainy, haszyszu i obrót tytoniem na wielką skalę.

Informacja jak burza obiegła wczoraj całą Polskę, a w godzinach popołudniowych naszego czasu, również media zagraniczne, w tym Stany Zjednoczone. W oficjalnym oświadczeniu managamentu Michała Materli, który wg RMF FM zgodził się, aby używać jego pełnego imienia i nazwiska, wskazano na bezpodstawne ich zdaniem zarzuty wobec jego osoby, oraz nad wyraz użyte środki przy zatrzymaniu. Wszyscy zatrzymani już usłyszeli zarzuty, a w stosunku do 18 osób Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała wnioski o tymczasowe aresztowanie.

W akcji zatrzymania w sumie 21 członków grupy przestępczej, wzięło udział 300 funkcjonariuszy Policji, którzy działali jednocześnie w 40 punktach w Polsce. Wg dalszej części artykułu, grupa zajmowała się „multiprzestępczością”, a w szczególności przemytem kokainy z Aruby, haszyszu, jak też handlem tytoniem i nielegalnymi papierosami.

Dalej nie jest lepiej:

Jednym z namacalnych dowodów działalności prowadzonej przez tę grupę, była ekshumacja kuriera narkotykowego, zmarłego w lutym 2012 roku. W wyniku sekcji zwłok, w żołądku ujawniono 4 pakiety i w jelicie grubym 8 pakietów, z zawartością płynnej substancji o masie około 700 gramów. Podczas badań fizykochemicznych stwierdzono, że było to 740 gramów czystej, płynnej kokainy. Pozwala to otrzymać około kilograma czystego narkotyku, z którego po dodaniu wypełniaczy można zrobić 7 kilogramów w obrocie detalicznym. Zyski, jakie można osiągnąć przy sprzedaży mogłyby sięgnąć około 2 mln zł.
Policjanci CBŚP ustalili również, że grupa zajmowała się na ogromną skalę przemytem i wprowadzaniem do obrotu haszyszu, jak też handlem tytoniem oraz papierosami bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze ustalili też, że członkowie grupy podczas rozwiązywania konfliktów z innymi przestępcami posługiwali się bronią palną, w tym długą – karabiny AK-47.

Fragment o broni miałby być pewnie uzasadnieniem agresywnego zatrzymania członków grupy. To jednak nie koniec:

W wyniku przeszukań, na poczet przyszłych kar i grzywien, zabezpieczono luksusowe samochody, ponad 117 tys. zł, 15,5 tysięcy euro, zegarki i złoto. Na koncie jednego z podejrzanych zabezpieczono również 100 tysięcy złotych.

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała do sądu 18 wniosków o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Zatrzymanym zarzucono między innymi przemyt co najmniej 40 kilogramów kokainy o wartości czarnorynkowej 14 milionów złotych i 200 kg haszyszu.
Straty Skarbu Państwa z tytułu obrotu tytoniem i papierosami bez polskich znaków akcyzy wyniosły ponad 17 mld złotych.

Podejrzanym grozi do 15 lat pozbawienia wolności.
Sprawa ma charakter rozwojowy.

Video opublikowane za potwierdzeniem rzecznika prasowego komendanta CBŚP. Źródło: www.cbsp.policja.pl

Komentarze

 • Viser

  Michał… W coś Ty się wjebał… Mam nadzieję, że zostanie oczyszczony z zarzutów, że to się okaże jakimś pieprzonym nieporozumieniem… Nie no nie wierzę w to co czytam…

 • Eksporter Zła

  @RedNacz,
  W ostatnim akapicie cytowanym proponuje, przy kwocie zamienić „d” na „n”. No chyba, że nie doceniłem potencjalnych czynów naszego zawodnika 😀

  A na poważnie, tu nie ma co gadać, tylko trzeba czekać, w temacie jednak, ktoś wie jak oficjalnie skończyła się sprawa z Asłanem? On miał podobny wjazd, też zarzuty, ale ostatecznie je wycofali, umorzyli śledztwo, czy w trakcie wciąż?

 • Kristoff P

  Brawo ! Brawo !!! To jedyna rzecz za jaką pochwalam obecną władzę !! Najpierw granatem potem na glebę i wpierdol ! Żadnego cackania się z bandziorami ! Jak się chciało uprawiać bandyterkę to trzeba się liczyć z konsekwencjami dla siebie i swojej rodziny. Wytępić zarazę do ostatniego robaka ! Te jełopy tępe potrafią zdyskredytować każdy sport, że aż się odechciewa w tym uczestniczyć. Czy to jest MMA, piłka nożna, itd.

  • Ss

   Chyba cie kurwo zazdrosc zjada ze ktos ma a ty chuja przed ekranem palisz .Ty jebana patologio to wlasnie Ciebie powinni zawinac za kurestwo przed ekranem

  • Ss

   Redaktorze drogi po co usowasz moje komentarze na temat tego wyzej idioty.Ten pacjent to zwykla pyta co on gada,co go wogole to obchodzi,jak panstwo nas okrada i niszczy to ten chuj dety nic nie pisze ale jak chlopak probuje cos dla siebie ugrac zeby zyc przyzwoicie to jebana kurwa sie udziela.Pozatym duzo nie trzeba zeby kogos zniszczyc bo on wcale nie musial nic robic mogl zajsc za skore np komus wyzej postawionemu,i poszlo chaslo zeby Materle wrobic,roznie bywa.A nie odrazu osadzanie z gory.Do Ciebie to kurwo jedna kieruje kristoff zebys sie ta klawiatura cwelu udlawil i zeby Ciebie wlasnie zaraza dopadla!!!!!!!!!!
   Tacy sa wlasnie Polacy tylko patrza aby kogos dojechac kto ma lepiej.Zebys kurwo zdechl i wtedy wlasnie bedzie jednej zarazy mniej!!!!!

 • vamos

  pitbull dziękuje cbś za darmową reklame

 • DżonDoe

  0:32 widać jak Michu stoi w pozycji obronnej, użyli tasera, bo dwie elektrody wbite w plecy i druty wiszą.

 • Zawodnik32

  Słabo wygląda ta sytuacja. Nie ciekawy wizerunek będzie miał Michał jak i całe MMA.

 • tom

  a nie wystarczyło wezwać na komendę w celu złożenia wyjaśnień ? Trzeba granaty hukowe, 12 chłopa i rozwalic drzwi.

  • noh y

   on nie ukradl cukierka tylko dragi i szlugi na 17 mld. o kalachu nie wspom ne

  • rge

   W takich sprawach nie wzywa się na komendę,tylko jest areszt bo może mataczyć