UFC 208: Holly Holm vs. Germaine de Randamie o pas nowej dywizji wagowej UFC. Cyborg komentuje [UPDATE]

autor:
14 Grudzień 2016
0
UFC 208: Holly Holm vs. Germaine de Randamie o pas nowej dywizji wagowej UFC. Cyborg komentuje [UPDATE]

holly-holm-germaine-de-randamie-ufc-208

Wielu liczyło na to, że o pas nowo utworzonej dywizji piórkowej kobiet, zawalczy była mistrzyni Strikeforce, Cristiane Justino. Kierownictwo zdecydowało jednak na zestawienie byłej mistrzyni wagi koguciej Holly Holm (10-2) z Germaine de Randamie (6-3). Do starcia dojdzie 11 lutego na UFC 208 w Brooklynie.

Decyzja dosyć zaskakująca, biorąc pod uwagę, że Holm kontynuuje serię dwóch porażek z rzędu. Amerykanka zaczęła z hukiem, bo w listopadzie ubiegłego roku, sprawiła sporą niespodziankę nokautując niepokonaną Rondę Rousey. W marcu straciła jednak tytuł na rzecz Mieshy Tate, a w kolejnej potyczce nie sprostała Valentinie Shevchenko.

Germaine de Randamie w UFC może pochwalić się bilansem 3-1. Przez kontuzję nie mogła jednak pokazać pełni swoich umiejętności. W debiucie pokonała Julie Kedzie, a w kolejnej walce została zastopowana przez obecną mistrzynię Amandę Nunes. W dwóch ostatnich występach kończyła swoje przeciwniczki przed czasem i to właśnie w dużym stopniu sprawiło, że włodarze zdecydowali o jej kandydaturze na pretendentkę nowo powstałej kategorii wagowej.

UPDATE: Nietrudno odgadnąć wyraz twarzy zasłużonej w boju Cris „Cyborg” Justino, której UFC regularnie podcina skrzydła, ujmując jej dokonaniom. Oto, co Brazylijka napisała na Twitterze:

Zaledwie 2 miesiące temu, nie było żadnej dziewczyny, która mogłaby walczyć w 145 funtach. Teraz mają dziewczynę, która walczy o pas po dwóch przegranych tylko po to, żeby mnie upokorzyć.
Jak się nie posiada poważnego rankingu, to dostajesz zestawienia typu 1-5 vs. 10-0 o pas. A takie osoby jak ja, które czekają na utworzenie dywizji, i zostawia się je z boku.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że to ja walczyłam o utworzenie dywizji. Nie odrzuciłam propozycji walki o pas, lecz poprosiłam o datę marcową. 10 lat bez dywizji i bez szacunku.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o