Wyniki RIZIN Final GP 2016: Cro Cop mistrzem Grand Prix, Gabi Garcia zdemolowała Hottę w 40 sekund

autor:
31 Grudzień 2016
Wyniki RIZIN Final GP 2016: Cro Cop mistrzem Grand Prix, Gabi Garcia zdemolowała Hottę w 40 sekund

rizin4

Zapraszamy do wspólnego przeżywania emocji podczas gali Rizin Fighting World Grand Prix 2016: Final Round. Wystąpią tam między innymi półfinaliści Grand Prix: Mirko Filipovic podejmie Kaido Hoovelsona a pogromca Szymona Bajora – Valentin Moldavsky zawalczy z Amirem Aliakbarim. Na gali wystąpi również Gabi Garcia na przeciw której stanie Yumiko Hotta. Transmisja dostępna TUTAJ.

Finał turnieju Grand Prix:
OPEN: Mirko Filipovic pokonał Amira Aliakbari przez KO (ciosy), Runda 1, 2:03

Pozostałe pojedynki:
67 kg.: Kron Gracie pokonał Tatsuya Kawajiri’ego przez poddanie (duszenie zza pleców), Runda 2, 2:05
67 kg.: Charles Bennett vs. Minoru Kimura walka odwołana
67 kg.: Hideo Tokoro pokonał Ersona Yamamoto przez poddanie (dźwignia na łokieć), Runda 1, 1:19
49 kg.: Rena Kubota pokonała Hannę Gujwan przez KO (kopnięcie na wątrobę), Runda 3, 2:47
49 kg.: Andy Nguyen pokonała Miyu Yamamoto przez poddanie (balacha) Runda 1, 4:41
58 kg.: Kizaemon Saiga pokonał Dillina Westa przez TKO (uderzenia w parterze) Runda 1, 1:40
OPEN: Gabi Garcia pokonała Yumiko Hottę przez TKO (uderzenia w parterze) Runda 1, 0:40
82 kg.: Hayato Sakurai pokonał Wataru Sakatę przez TKO (uderzenia w parterze) Runda 2, 2:29

Półfinały turnieju Grand Prix:
OPEN: Mirko Filipovic pokonał Kaido Hoovelsona przez nokaut (kolano na brzuch) Runda 1, 0:47
OPEN: Amir Aliakbari pokonał Valentin Moldavsky przez niejednogłośną decyzję; Runda 2, 5:00

57 kg: Tenshin Nasukawa vs. pokonał Kawikę Oligo przez poddanie (gilotyna) Runda 2, 2:26

Mirko Filipovic vs. Amir Aliakbari
Od początku walki Aliakbari wywierał presję i zajmował środek ringu, ale nic poza tym. Orbitujący Cro Cop trafił piekielnie mocnym lewym czym zamroczył Amira lecz ten zdołał utrzymać się na nogach. Mirko nie mógł przepuścić takiej okazji i ruszył na rywala trafiając po raz kolejny lewą ręką. Amir Aliakbari padł inkasując jeszcze dwa ciosy w parterze. Nie było co zbierać.

Kron Gracie vs. Tatsuya Kawajiri
Walka z początku przybrała postać przepychanki na środku ringu. Zawodnicy zczepiali się ze sobą wymieniając krótkie ciosy, w większości podbródki. W parterze z początków odrobinę lepszy był Kawajiri kontrolując z góry. Od połowy pierwszej rundy Gracie przejął inicjatywę gdy walka rozgrywała się w parterze i kontrolował Japończyka, próbując poddać go trójkątem nogami, balachą i duszeniem zza pleców. W drugiej rundzie po szaleńczym ataku leżącego na plecach Krona, Kawajiri wpadł w parterowe sidła. Gracie zajął pozycję zza pleców i dokończył to co nie udało mu się w pierwszej rundzie – udusił Tatsuya Kawajiri’ego.

Mirko Filipovic vs. Kaido Hoovelson
Chorwat praktycznie nie zdążył zadać w tej walce żadnego ciosu, gdy rozpędzony Baruto gonił zagonił go od razu do narożnika, sklinczował i za chwilę odwrócił się z grymasem bólu po jednym z trzech kolan na brzuch/splot słoneczny, które nie wyglądały nawet na mocne. Mirko nie zdążył dogonić uciekającego na drugą stronę Kaido, bo sędzia przewał walkę w 47 sekundzie.

Valentin Moldavsky vs. Amir Aliakbari
Aliakbari przez całą walką dążył z dobrym skutkiem do obaleń, z których niewiele wynikało, poza ewidentną kontrolą z góry, gdzie Moldavsky konsekwentnie uciekał do góry. W rundzie nr 2 Valentin ewidentnie skupił się na uderzeniach, by nie dać uciec zwycięstwo, jednak Amir robił swoje do ostatniej minuty, gdy sędzia podniósł walkę za nielegalne uderzenie łokciem od Irańczyka. To był moment w którym Moldavsky rzucił się do boju, jednak jedyne co wywalczył to niejednogłośne zwycięstwo na korzyść jego Aliakbariego.

Gabi Garcia vs. Yumiko Hotta
Japonka najwyraźniej pomyliła ring, bo w zapaśniczym stylu odbijała się niemal od wszystkich lin, aż sama sprężynowała w kierunku uderzenia sierpowego. Po kolejnym padła, przyjęła kilka ciosów w parterze, sędzia przerwał. Narożnik Japonki krzyczy „Chcesz ze mną walczyć?” Do ringu weszła Niemka Jazzy Gabert, która wyzwała Gabi na pojedynek. Zaczęła się szamotanina, nikt nie był w stanie utrzymać stada wrzeszczących kobiet, japońskiej komedii ciąg dalszy.

Komentarze

  • boohmacher

    będzie walką Bennetta? podobno miała być odwolana

    • Zawodnik32

      Chyba nie będzie.