2016 przełomowym rokiem dla UFC pod względem sprzedaży PPV

25 Styczeń 2017
2016 przełomowym rokiem dla UFC pod względem sprzedaży PPV

dana-white-money-mcgregor

Podczas gdy już sam fakt sprzedaży nowym właścicielom za 4,2 mld dolarów, stawia organizację w absolutnym topie sportowo biznesowych wydarzeń zeszłego sezonu, UFC notuje kolejny rekord. Tym razem w kontekście sprzedaży płatnych subskrypcji PPV, gdzie zeszły rok okazał się najlepszym w historii organizacji.

Wg mmafighting.com, UFC sprzedało w 2016 w przybliżeniu 8,37 mln subskrypcji na 13 gal, ze średnią 644 tysiące na galę. Już 2015 był wyjątkowy, bo średnio 550 tysięcy subskrypcji na jedno wydarzenie. Wyjątkowo ciężki okazał się 2014, który był rokiem niebywałej ilości kontuzji, gdzie średnia oscylowała w granicach 265 tysięcy PPV.

Największymi wabikami na klienta, był oczywiście Conor McGregor oraz Ronda Rousey. Całkiem dobrze miały się również wskaźniki oglądalności darmowej karty wstępnej gal numerowanych (PPV), choć wzrost zanotował również ich rywal Bellator, z formułą odgrzewanych wielkich nazwisk.

Obecny sezon UFC da wiele odpowiedzi na pytania, które zrodziły się po przejęciu przez grupę WME-IMG. Jakoś w końcu trzeba spłacić tę niewyobrażalną pożyczkę, zaciągniętą za zakup organizacji.

Komentarze

 • moon

  Moze i wyglądam na jakiegoś wiecznego sceptyka ale kompletnie mnie nie interesują ” subskrypcje” ilość sprzedanych PPV, życiorysy zawodników po 20 zeta, udziały w programach wskaźniki oglądalności. Oglądam jeśli coś mnie zaciekawi, jeśli dany sportowiec jest tego wart jeśli zestawienie daje określone emocje a słupki i te pierdoly wokol mma na fejsach instagramach twitterAch itp mam kompletnie gdzieś.

  • W. Mrozowski

   Jak widać po tysiącach czy milionach osób, oni nie mają tego gdzieś. Daj żyć innym, a nam nie odbieraj pracy 🙂

   • moon

    Nikt nie próbuje odbierać, po prostu wypowiadam swoje zdanie a to chyba wolno 🙂

    • daroUK

     Chyba jednak Cie interesuje skoro wszedles w ten temat, a nawet piszesz komentarz, czy tez po prostu wypowiadasz swoje zdanie. Zazwyczaj, jesli dany temat kogos nie interesuje, to zwyczajnie go omija i szuka innych…

     • moon

      Interesuje sie pozytywnie jak i negatywnie i nie widzę w tym nic nadzwyczajnego 🙂

     • daroUK

      Moze i wyglądam na jakiegoś wiecznego sceptyka ale kompletnie mnie nie interesują „

  • Lamikoboy

   No właśnie większośc ma twoją bezsensowną wypowiedź gdzieś 🙂

   • moon

    Twoja drogi kolego tym bardziej ponieważ mało masz do powiedzenia 🙂

    • Lamikoboy

     Zrozum, że właśnie te „słupki” napędzają światowe i polskie MMA, nie twoje widzimisię 🙂

     • moon

      Musisz byc slaby intelektualnie skoro „slupki” napedzaja Twoje MMA 😉
      Nie masz swojego zdania tylko powtarzasz jak małpa po wszystkich ktorzy powiedza cokolwiek? Koncze z Toba dyskusje

     • Lamikoboy

      Geniusz forum mma news z wyłącznością na inteligencje wykupioną na wyprzedaży w tesco 😀 Gdzieś to kiedyś wyczytałem, że argument inteligencji zazwyczaj pojawia się u osób które mają z nią problemy. Dziękuję że miałem przyjemność dyskutować z jegomością. Przepraszam, że nie zrozumiałeś tego tematu.