„Arbi Agujev miał czas na obronę, ale nic nie zrobił.” – Patrik Kincl komentuje decyzję sędziego na ACB 52

22 Styczeń 2017
„Arbi Agujev miał czas na obronę, ale nic nie zrobił.” – Patrik Kincl komentuje decyzję sędziego na ACB 52

kincl-acb52

Chwilę po wczorajszej ACB 52, udało nam się porozmawiać z Patrickiem Kinclem, którego zwycięstwo przypieczętowało ciąg kontrowersyjnych sytuacji z sędziami w roli głównej. Tak jak przypuszczaliśmy, płomienna przemowa Mairbeka Khasieva i późniejsza zmiana wyniki walki Kincl vs. Agujev z wygranej tego pierwszego na „pojedynek nierozstrzygnięty”, wywołała reakcję łańcuchową.

Jestem pewny, że wygrałem ale nie wiem co powiedzieć o samym zatrzymaniu walki. Oglądałem na video ten pojedynek już tak wiele razy. Mój punkt widzenia jest taki, że zatrzymałbym walkę wcześniej. Arbi miał czas na obronę i nie zrobił nic. Ja trzykrotnie byłem w złym położeniu i za każdym razem pracowałem nad obroną, podczas gdy Arbi nie zrobił tego.

Jestem bardzo zawiedziony słowami Khasieva tuż po gali. Wiem, że Arbi był faworytem i jest jednym z najlepszych w organizacji/klubie Berkut, ale on to przegrał. Przegrał i już. To bardzo nieprzyjemna sytuacja dla mnie. To nie mój błąd, ja jedynie zrobiłem co w mojej mocy.

Nie mamy jeszcze informacji co dalej z karierą Kincla w organizacji ACB i co w związku ze zmianą wyniku. Nie jest łatwo wybrnąć z takiej sytuacji, ale chyba najlepiej zostawić oryginalny wynik, przełknąć i uczyć się. Szkoda, że na błędach tych, którzy poświęcają tak wiele dla całego widowiska.
UPDATE: Wiemy co dalej… tak jakby.

Czekam na wiadomość od ACB. Rozmawialiśmy o walce o pas, jeżeli pokonam Agujeva. Nie wiem jednak co w tej sytuacji.

Komentarze