Brock Lesnar oficjalnie zawieszony do lipca 2017

05 Styczeń 2017
Brock Lesnar oficjalnie zawieszony do lipca 2017

lesnar-middle-finger

2,5 mln $ – 250 tysięcy $ kary – podatek – koszty przygotowań… tak, Brock Lesnar nadal jest na sporym plusie a jego okres zawieszenia po wpadce dopingowej w walce z Markiem Huntem, oficjalnie potrwa jeszcze tylko do 15 lipca. Komisja Sportowa Stanu Nevada zasądziła rok kary i wspomniane ćwierć miliona grzywny, po których popularny zapaśnik, będzie mógł wrócić do oktagonu.

Wydarzenie pozostawia spory niesmak, bo Lesnar otrzymał przed walką zwolnienie z 4-miesięcznego okresu testowego na doping, ponieważ propozycja walki na UFC 200 pojawiła się na miesiąc przed jubileuszową galą, po czym wykryto u niego substancje używane do maskowania obecności sterydów.

Od tamtej pory, jego rywal prowadzi kampanię antydopingową, a nawet wynajął prawnika, który miał wyegzekwować od UFC rekompensatę za ryzyko w jakim znalazło się jego życie. Nie wiadomo z jakim skutkiem, ale coś musiało ruszyć, bo w marcu zmierzy się z Alistairem Overeemem.

W kwestii Lesnara. Przy nowych właścicielach, którzy najwyraźniej zrobią wszystko, aby spłacić 4 miliardową pożyczkę na zakup UFC, możemy śmiało założyć, że Brock będzie rozpatrywany jako opcja na przyszłość. W lipcu będzie również obchodził 40 urodziny.

Komentarze