Daniel Omielańczuk vs Timothy Johnson i Veronica Macedo vs Lina Lansberg na UFC w Londynie

19 Styczeń 2017
Daniel Omielańczuk vs Timothy Johnson i Veronica Macedo vs Lina Lansberg na UFC w Londynie

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Nr 13 w rankingu wagi ciężkiej UFC Daniel Omielańczuk, powróci do oktagonu na marcowej gali w Londynie. Jego rywalem będzie Timothy Johnson, były przeciwnik klubowego kolegi Marcina Tybury, z którym łódzki fighter przegrał debiut UFC.

Johnson (10-3) póki co wdarł się do amerykańskiego oktagonu z mieszanym efektem. Rozpoczął co prawda mocnym akcentem w walce ze wspomnianym „Tyburem”, ale za chwile przegrał z innym mistrzem M-1 Alexandrem Volkovem. Do czasu podpisania kontraktu ze światowym numerem 1, wszystkie walki kończył przed czasem, głównie przez nokauty ale nie brakowało poddań.

Omielańczuk (19-6-1) jeszcze do października miał bardzo udaną passę trzech zwycięstw z rzędu, przerwaną przez mocniejszego Stefana Struve, który jako pierwszy zdołał skończyć i poddać Daniela przed czasem.

Do rozpiski dodano również starcia Joe Duffy (15-2) vs Reza Madadi (14-4) oraz Lina Lansberg (6-1) vs Veronica Macedo (5-1-1). To drugie wydaje się zwłaszcza interesujące, bo młoda Veronica trenuje w poznańskim Ankos MMA i choć przegrała przyśpieszony mocno debiut UFC, to teraz zmierzy się z rywalką mniejszego kalibru, ale również niezwykle niebezpieczną zawodniczką ze Szwecji.

Na kogo realnie stawiacie w pojedynku, w którym Polak będzie miał szansę dokonać małego aktu zemsty za klubowego sparringpartnera? Z ciekawostek, Mirosław Okniński ma już swój typ na walkę:

Omielańczuk go pokona, UFC teraz buduje Daniela.

Komentarze

  • Zawodnik32

    Łatwa walka dla Daniela na pewno nie będzie, Tim solidny zawodnik z mocnym ciosem, z Volkovem wyrównana walka, Ruski na skraju nokautu był. Ciekawy jestem jak Daniel poprowadzi walkę.

  • boohmacher

    Zapowiada sie ciekawa walka, w ktorej ciezko wskazac faworyta.