Dwóch byłych mistrzów MMA skazanych przez olsztyński Sąd w sprawie o nielegalne odzyskiwanie długu

06 Styczeń 2017
Dwóch byłych mistrzów MMA skazanych przez olsztyński Sąd w sprawie o nielegalne odzyskiwanie długu

policja-mma

Jest już oficjalny rezultat w sprawie m. in. o nielegalne odzyskiwanie długu przez znanych zawodników MMA, który przez długi czas pozostawiał pytanie „Co dalej?”. Wydawało się przez moment, że sprawa rozejdzie się po kościach ale ostatecznie olsztyński Sąd Rejonowy, postanowił ukarać dwóch Polaków i dwóch Czeczenów wyrokami w zawieszeniu.

Wg lokalnego portalu olsztyn.wm.pl, skazani zostali:
– Piotr P. i Michał Sz. (były mistrz PLMMA) na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat oraz, grzywnę 32 tysiące złotych/25 tysięcy złotych i dozór kuratora
– Asłan A. na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata oraz dozór kuratora
– Aslambek S. (były mistrz KSW, pretendent do pasa ACB) na 10 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata.

W przypadku ostatniego skazanego, Aslambek rozważa odwołanie się od wyroku sądowego. Jak podaje dalej wspomniany portal, wg Sądu nie istnieje w Olsztynie żaden gang Czeczenów, ani nie ma wymuszania haraczy.

Wydarzenia ostatnich miesięcy, to zły obraz dla MMA w kraju i za granicą, gdzie co rusz w mediach pojawia się głośna sprawa, dotycząca zawodnika MMA. Kilka dni temu, Sąd Okręgowy w Poznaniu podjął decyzję o zatrzymaniu Michała Materli w areszcie, do czasu wyroku w sprawie o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

UPDATE: za moment istotny update w sprawie.
Bardzo ciekawe spojrzenie, zgoła inne od miejscowych portali internetowych, pokazała regionalna TVP 3, która opublikowała video materiał w sprawie. To, co na początku było podstawiane tak:

haracze

… ostatecznie zostało zmienione na sprawę o „nielegalne odzyskiwanie długu”. Więcej mówił o tym Aslambek S. TUTAJ.

Sąd podkreślił, że z oskarżonych niesłusznie próbowano zrobić bandytów na skalę całego kraju, jednak nikt nie jest już zainteresowany aby dociec do tego co naprawdę było przedmiotem sprawy:

Mówiono, że Czeczeni chodzą po całym mieście, zbierają haracze i trudnią się nielegalnym zbieraniem pieniędzy. Okazało się, że zarówno obywatele Czeczeni, jak i polscy obywatele próbowali tylko odzyskać swoje pieniądze.

… powiedział Arkadiusz Zmudziński, sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie. Obrońca Czeczenów Wojciech Wrzecionkowski, podsumował:

Z dużej chmury, mały deszcz. Najpierw była zorganizowana grupa przestępcza, wymuszanie haraczy, a został jeden artykuł za zmuszanie do zwrotu swojej wierzytelności.

Wyrok za wymuszenia haraczy, nigdy nie skończyłby się wyrokiem w zawieszeniu.

Komentarze

 • Eksporter Zła

  no to teraz się okaże, że Michał tylko oddawał innym ich dragi w sposób zorganizowany i będzie po aferach w polskim MMA 🙂

  A na poważnie, fajnie że go de facto uniewinnili.

  • q

   1) Kara śmieszna, ale nie „uniewinnili”, bo karę dostaje się za coś.
   2) Sądy są jakie są – skoro czasem skazują niewinnych, to chyba czasem mogą też wypuścić winnych – tak sobie teoretyzuję, że pomyłki zdarzają się w obie strony.

 • Eksporter Zła

  no to teraz się okaże, że Michał tylko oddawał innym ich dragi w sposób zorganizowany i będzie po aferach w polskim MMA 🙂

  A na poważnie, fajnie że go de facto uniewinnili.