Euro FC 2: Yuki Kondo vs. Petr Knize w drugiej walce wieczoru na gali w Pradze

09 Styczeń 2017
Euro FC 2: Yuki Kondo vs. Petr Knize w drugiej walce wieczoru na gali w Pradze

kondo-knize-grafika

Dwa z pozoru podobne światy MMA funkcjonujące obok siebie, jednak tak zgoła różne gdy przyjrzeć im się dokładniej. Po dzisiejszym ogłoszeniu KSW, ci z Was którzy ponad medialne zestawienia preferują bardziej sportowe rozwiązania, proponujemy przyjrzeć się świeżo ogłoszonemu pojedynkowi weteranów, ale za to jakich. Obaj stoczyli w sumie 125 pojedynków.

Sam Yuki Kondo (59-32-9), który stoczy swój pierwszy pojedynek w Europie, ma na koncie równe 100 zawodowych walk. Ten trzykrotny mistrz legendarnego King of Pancrase, walczył z niemal każdym w branży, a swego czasu odnosił sukcesy w słynnym Pride. W 2000 miał nawet epizod z UFC, gdzie walczył o pas z popularnym Tito Ortizem.

Po drugiej stronie niby znacznie mniej doświadczony Petr Knize (6-1), który oficjalnie ma siedem pojedynków, ale nieoficjalnie jego rekord to 24-1. Czech stoczył sporą część pojedynków jeszcze w latach 90, czyli ciemnych czasach MMA, które było nazywane „Vale Tudo”. Co tłumaczy brak oficjalnych wzmianek. Jeszcze za czasów przed rozpadem Czechosłowacji, Knize czterokrotnie był mistrzem judo kraju sprzed rozpadu.

Pojedynek odbędzie się w „catchweight” na 80 kilogramów i będzie drugim, najważniejszym pojedynkiem gali Euro FC 2 w Pradze. Do tego dwóch Polaków, co wystarczy za powód aby zakupić bilet przez rodzimych fanów na wydarzenie 11 lutego.

Komentarze