Marcin Held: „Nie wierzę w wynik sędziowski! Sędziowie mnie oszukali!”

16 Styczeń 2017
Marcin Held: „Nie wierzę w wynik sędziowski! Sędziowie mnie oszukali!”

Foto: USA Today

Foto: USA Today


Decyzja sędziów na UFC w Phoenix, to typowy przykład jak zabija się potencjał wielu sportowców i podobnie teraz czuje się Marcin Held, który chwilę po ogłoszeniu kontrowersyjnej przegranej z Joe Lauzonem, napisał na Facebooku:

Nie wiem co powiedzieć… nie wierzę w wynik sędziowski! Po prostu nie wierzę! Wszyscy, którzy oglądali walkę wiedzą, że ta walka była wygrana!!! Po walce podszedł do mnie mój przeciwnik Joe Lauzon, przepraszając za wynik. Jestem wściekły bo ciężko się przygotowywałem, a sędziowie mnie najzwyczajniej w świecie oszukali. Bardziej przekręconego wyniku nie widziałem. Dziękuje Wam, że oglądaliście i kibicowaliście… więcej napisze jak ochłonę.

Dzisiejsza gala była pierwszą w której weszły nowe zasady, w tym reguły punktowania walk wg których agresja jest sporym wyznacznikiem przy wskazywaniu zwycięzcy. Ustalający te zasady nie mieli chyba jednak na myśli tego co akurat widzieliśmy. Więcej o nowych zasadach, możecie posłuchać tutaj:

Komentarze

  • Edward Oncki

    A gdzie Joe był agresywny? widziałem 4 agresywne łokcie: 3 w zwarciu i jeden po zwarciu. Jeden sierpowy, jedno sprowadzenie i jedna próba poddania… Dobrze że Marcin dotrwał do końca po takiej agresji…