Mirosław Okniński proponuje walkę Jurkowski kontra Chmielewski, Antoni ma już inne plany

18 Styczeń 2017
Mirosław Okniński proponuje walkę Jurkowski kontra Chmielewski, Antoni ma już inne plany

Foto: kswmma.com

Foto: kswmma.com


Akurat gdy przygotowywaliśmy małego newsa o „Antonio”, natrafiliśmy przypadkiem na kolejną Facebookową zawieruchę wywołaną przez Mirosława Oknińskiego, który zaproponował pojedynek Łukasza Jurkowskiego z Antonim Chmielewskim jako ten, który miałby wyjaśnić wieloletnie nieporozumienia na linii trener vs. były uczeń.

okninski-chmielewski-jurkowski

Obaj Panowie mają za sobą dwa starcia, które w 2004 i 2005 zwyciężył poddaniem Chmielewski. Słysząc wiszący w powietrzu powrót Jurkowskiego, rzekomo zaproponował przywitać go w pojedynku nr 3 (red. jak stwierdził w rozmowie z MMAnews Mirosław Okniński), jednak oferta została rzekomo odrzucona. Trener Okniński wskazywał, że jego podopieczny walczył już w kategorii 93 kilogramy, a więc różnica wagi nie byłaby dla niego przeszkodą. Zwyczajnie nie musiałby ścinać nadwagi.

Podczas gdy Antoni – odwrotnie do wielu osób, które wdały się w internetową dyskusję – szybko zripostował w stylu #iDontGiveAfuck, we wczorajszej rozmowie z MMAnews wyjaśnił swoje zamiary:

W czerwcu miałem operację, w sierpniu miałem rehabilitację, od września do grudnia szykowałem się na Drwala, ale okazało się, że jest solidnie kontuzjowany. Mam nadzieję niedługo walczyć na KSW.

Idąc za słowami Macieja Kawulskiego, w grę prawdopodobnie wchodzi marcowy termin, jeżeli federacja zdecyduje się otworzyć sezon wcześniej aniżeli wydarzeniem na PGE Narodowym. W przypadku gdy powrót do okrągłej klatki nie będzie jasno sprecyzowany, nasz najbardziej doświadczony zawodnik w kraju (red. 47 walk), może wyruszyć na wschód, gdzie ma już przetarte szlaki:

Mam dużo ofert zagranicznych. Albo Pro FC, albo Akhmat Fighting Championship. Ja rdzewieję gdy nie walczę, dlatego gdzieś będę musiał niebawem stoczyć pojedynek.

UPDATE: Antoni Chmielewski sprecyzował, że nie proponował Łukaszowi Jurkowskiemu walki nr 3, a jedynie pytał z kim walczy.

Komentarze

 • moon

  Rano nawet myślałem o tym zestawieniu. Dla Antka słaby rywal sportowo, dla Jurasa wygrana byłaby kluczem do drzwi dalszych walk. Szanse oceniłbym na 60/40 dla Chmielewskiego. Walka nie na Narodowy bo zardzewiały juras powinien pare walk w podrzędnych halach przejść a nie od razu gościa po 6 latach obijania sie dawać na taka gale. 2 razy został obity przez Antonia wiec chyba wystarczy a Mirek jakoś dziwnie sie podjaral i wypisuje bzdury.

 • boohmacher

  Zastanawilem sie wlasnie dlaczego tak czesto walczacy Chmielewski od dluzszego czasu pauzowal. Mnie osobiscie starcie Chmielewski – Jurkowski totalnie nie interesuje. Antek moglby stoczyc teraz jakas walke na wschodzie a w moju przywitac Janikowskiego na narodowym. Trener jak zwykle w swoim stylu sie nakreca, a Antonio pieknie sie od tego odcina. Co do Drwala to facet totalnie nie ma zdrowia. Chyba jedynym rozwiazeniem sa odpowiednie „suplementy” od Rozala 🙂

 • Viser

  Hahaha kurwa… Czytam czytam ten monolog Mirka, powoli łapię się za głowę co za bzdury wypisuję, a tu na sam koniec Antoni rozpierdala i przepięknie zamyka sprawę.

  • viser

   tego jest wiecej, dochodzi juras, najman, saleta i dopiero jest grubo