Oficjalnie! Khabib Nurmagomedov vs. Tony Ferguson na UFC 209

13 Styczeń 2017
Oficjalnie! Khabib Nurmagomedov vs. Tony Ferguson na UFC 209

ufc209-plakat-ferguson-nurmagomedov

Dotychczas, jeżeli zawodnicy byli na kursie kolizyjnym, koniec końców wreszcie ze sobą walczyli. W erze „Prize Fighting”, oznacza to tyle samo co w od dawna przesiąkniętym polityką i pieniędzmi boksie, gdy starcia gigantów nie dochodzą do skutku. Doskonałym przykładem były wydarzenia poprzedzające ustalenia pojedynku Nurmagomedov vs. Ferguson, z tym, że tutaj mamy szczęśliwe zakończenie.

Na nasze szczęście, Tony Ferguson podpisał kontrakt na walkę i pomimo, że Dagestańczyk ogłaszał limity czasowe, tudzież inne środki przymusu, ostatecznie bez problemu zaakceptował długo oczekiwane zestawienie. Niepokonany Khabib Nurmagomedov zmierzy się z dziewięcioma zwycięstwami Tony’ego, a wygrany otrzyma w nagrodę tymczasowy pas wagi lekkiej, które powoli na stałe wrastają w krajobraz UFC.

Gala UFC 209 już 4 marca w T-Mobile Arena w Las Vegas a panowie otrzymali status drugiej walki wieczoru, gdzie najważniejszym starciem będzie rewanż Woodley vs. Thomson. Z ciekawszych mamy również zestawienie Overeem vs. Hunt.

Komentarze

 • Błażej Gaweł

  Tymczasowe pasy dla wszystkich, rozdają je jak ulotki….

  • W. Mrozowski

   Niestety, to m.in. cena jaką fan musi zapłacić za ich wkład 4 mld dolarów w przejęcie biznesu.

   • Błażej Gaweł

    Okropnie UFC zaczyna wyglądać od czasu sprzedaży/kupna, za dużo „money fight” za mało czysto sportowych zestawień w kartach głównych. Oby im to w końcu przeszło.