Superior FC 16: Dawid Zawada zadebiutuje w wadze lekkiej w starciu z Anthonym Dizy

04 Styczeń 2017
Superior FC 16: Dawid Zawada zadebiutuje w wadze lekkiej w starciu z Anthonym Dizy

zawada-dizy-pas-superior-fc

Pasy, walki i nowe możliwości w najbliższych tygodniach dla rodziny Zawada. Za kilka dni o tytuł mistrzowski GMC zmierzy się starszy z braci – Martin Zawada, a już w marcu znany z występów w KSW – Dawid Zawada (13-3), zawalczy na niemieckim Superior FC. Nowością jest waga lekka, do której postanowił zejść „Sagat”.

„Nowy Rok! Nowe cele! 11.03.2017 zadebiutuję w wadze lekkiej Superior FC. Nie przegapcie! Bądźcie jego częścią!” – napisał na swoim fan page’u Dawid. Tego dnia zmierzy się z Francuzem Anthonym Dizy (8-2), który w 2014 miał drobny epizod w amerykańskim Bellatorze. Od tamtej przegranej, zaliczył dwuletni okres przerwy od startów, by w 2016 powrócić w dobrym stylu. Choć na oficjalnym koncie ma 8 zwycięstw i 2 porażki, organizator deklaruje, że było ich 9.

Dla Dawida, poprzedni rok był bardzo udany. W kwietniu znokautował rywala w zaledwie 30 sekund, a w grudniu zatrzymał w 2 rundzie Roberta Radomskiego w pierwszym zwycięstwie w barwach KSW. Przy swoich warunkach fizycznych: wzrost i zasięg, może stanowić poważną siłę w dywizji 70 kilogramów. Trzymamy kciuki!

Komentarze

 • Mani Nani

  Może być z niego mocny gracz w kat. 70 kg. Przewaga zasięgu i siły w mma to duży atut. Przekonał się o tym Roman Szymański i zszedł kategorię niżej. Dawid jak było widać po ostatniej walce w KSW w kat. 77 kg poprawił grę parterową z zapasami, a co za tym idzie nie łatwo go będzie teraz przewrócić jak to robił Borys. Chociaż jak znam życie to Gamer też nim pozamiata w parterze ( jak każdym ) – jak dojdzie do takiej walki.

 • moon

  Mialem goscia za przecietniaka z lekkim plusem ale mimo 26 chyba lat ma spoko rekord, nie przegral chyba juz z rok wiec moze cos z niego bedzie sportowo bo biznesowo jak to pieprzy Kawul z Lewym ciagle to srednio troche. Zobaczymy za rok w jakim jest miejscu ale zycze powodzenia.

  • W. Mrozowski

   Mimo 26? Zabrzmiało jakby to było dużo.

   • moon

    Miałem na myśli coś odwrotnego.

 • Paweł Łuszczak

  Nie przesadzałbym. Nie sądzę, aby Gamer miał jakiekolwiek problemy z pokonaniem Zawady. Aczkolwiek, w 77 żadne większe sukcesy na niego nie czekały, wszyscy wiemy jak obskoczył go Borys.