Sylwester Borys przechodzi do kategorii półciężkiej

19 Styczeń 2017
Sylwester Borys przechodzi do kategorii półciężkiej

sylwester-borys-93kg

Nowy rok, nowe cele! Jak wynika z naszych informacji, reprezentant olsztyńskiego Berkut Arrachion – Sylwester Borys (9-4), prawdopodobnie nie zawalczy więcej w kategorii średniej i choć tendencja często jest zniżkowa, w tym wypadku chodzi o dywizję półciężką na 93 kilogramy.

Jak wiadomo, zawodnik zawsze ciął ogromne ilości nadwagi, nawet do 15 kilogramów i zwyczajnie nie jest w stanie dłużej kontynuować tego procesu. Do tej pory, najbliżej limitu półciężkiej był w walce z Krzysztofem Pietraszkiem, którego limit był wówczas ustalony na „catchweight” 91 kilogramów.

Poprzedni rok to ponadto pierwsza taka sytuacja w karierze tego zaledwie 25-letniego fightera, gdy ma on za sobą dwie przegrane z rzędu. O tym czy zmiany pozytywnie wpłyną na jego rekord, przekonamy się niebawem, choć niestety nie na ACB 53 w Olsztynie.

Komentarze

 • boohmacher

  Sam zawodnik jak i trenerzy napewno wiedze co robia. Patrzac natomiast na sylwetke Sylwestra odnosi sie wrazenie ze przy jego wzroscie kat 84 jest odpowiednia. Nie wiem kto walczy w ACB w 93 ale wydaje mi sie ze latwiej nie bedzie. Moze lepszym rozwiazeniem bylaby lepsza dieta.

  • W. Mrozowski

   Akurat ostatnio tendencja, że Rosjanie im ciężsi tym gorsi. Kiedyś było odwrotnie.

 • Krzysztof Jarzyna

  Czy decyzja bedzie dobra to sie okaze, widac zbijanie wagi nie sluzylo, w ostatnich walkach byl cieniem samego siebie ze swoich pierwszych wystepow. Jednak bedzie musial bardzo popracowac nad sila fizyczna bo skoro w 84 to byl jego wyrazny mankament to w 93 ta przepasc sie tylko poglebi jesli nie przywiaze do tego duzej wagi podczas przygotowan.

 • Don_Mike

  Ja szczerze nie widzę Borysa w 93…nie ta siła, ale to tylko moje zdanie. pewnie jego trenerzy i on sam mają na to jakiś pomysł