UFC 209: Alistair Overeem vs. Mark Hunt na gali w Las Vegas

06 Styczeń 2017
UFC 209: Alistair Overeem vs. Mark Hunt na gali w Las Vegas

alistair-overeem-vs-mark-hunt

Do niezwykle ciekawego starcia w wadze ciężkiej dojdzie podczas UFC 209. Rękawice skrzyżują jedni z najbardziej utytułowanych zawodników w sportach walki. Alistair Overeem jest byłym pretendentem UFC, mistrzem Dream oraz Strikeforce oraz zwycięzcą K-1 WGP. Ten sam tytuł na swoim koncie ma jego najbliższy oponent – Mark Hunt. Pojedynek odbędzie się 5-go marca na gali UFC 209 w Las Vegas.

Mark Hunt po dwóch zwycięstwach z rzędu nad Antonio Silvą oraz Frankiem Mirem zmierzył się z Brockiem Lesnarem. Choć wielu przestrzegało, że Amerykanin może zażywać doping w trakcie przygotowań do walki, to mimo to kierownictwo zezwoliło na walkę byłego mistrza UFC. W pojedynku przeważał Lesnar, który zanotował cenne zwycięstwo. Jednakże, po pojedynku okazało się, że Lesnar po raz kolejny zażywał doping i werdykt został zmieniony na nierozstrzygnięty.

Alistair Overeem po czterech zwycięstwach z rzędu w końcu dostał upragnioną szansę zmierzenia się o pas UFC. O ile we wcześniejszych pojedynkach Overeem przypomniał sobie swoje największe atuty, to w mistrzowskim pojedynku zabrakło mu wszystkich czynników. Został znokautowany już w pierwszej rundzie przez Stipe Miocica. Teraz czas na powrót na zwycięską ścieżkę, chodź pojedynek z „Super Samoańczykiem” nie będzie należał do najłatwiejszych biorąc pod uwagę odporność na ciosy oraz siłę ciosów Nowozelandczyka.

Komentarze

  • Primo

    W tej walce obowiazywac bedzie zasada „kto pierwszy ten lepszy” 😀

  • Primo

    W tej walce obowiazywac bedzie zasada „kto pierwszy ten lepszy” 😀