UFC 211: Stipe Miocic w obronie pasa w starciu z Juniorem dos Santosem

24 Styczeń 2017
UFC 211: Stipe Miocic w obronie pasa w starciu z Juniorem dos Santosem

Foto: ESPN

Foto: ESPN


Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Wygląda na to, że Fabricio Werdum ostatecznie wyszedł na „gejowskich żartach” z marnym skutkiem, bo jego niedoszły rywal któremu odmówił rewanżu i z którego bezpardonowo drwił, wskoczył przed niego w kolejkę. Junior dos Santos o którym mowa, już 13 marca spróbuje odzyskać mistrzowski pas, tym razem z rąk Stipe Miocica.

Zaledwie jedna wygrana po srogiej porażce z Alistairem Overeemem wystarczyła, żeby dos Santos zdołał odkupić winy z pomocą mocnego zwycięstwa z Benem Rothwellem, którego zdołał rewelacyjnie wypunktować na przestrzeni pięciu rund. O decyzji „match makera” na pewno zadecydował również fakt, że JDS już raz pokonał obecnego czempiona w 2014 i teraz czeka ich walka numer dwa.

Informację podał brazylijski portal Combate, wg którego Panowie będą przewodzili gali UFC 211. To starcie pokazuje w jak dziwnym położeniu znajduje się obecnie cała czołówka wagi ciężkiej i jak niewiele potrzeba, by walczyć o najwyższe trofeum.

Komentarze

  • Zawodnik32

    Z Benem to była pięciorundowa bitka. Pamiętam.

  • Paweł Łuszczak

    Z tego co pamiętam, to wówczas, walkę Stipe z Juniorem można by również dobrze punktować na rzecz Chorwata. Przewaga punktowa była zbyt duża, według mnie.