Frank Mir: Środki dopingujące nie czynią zawodników lepszymi

23 Luty 2017
Frank Mir: Środki dopingujące nie czynią zawodników lepszymi
foto.: ufc.com

Akurat… powiedzcie to wszystkim ofiarom Vitora Belforta z czasów legalnej kuracji testosteronem. W rozmowie z mmajunkie, aktualnie zawieszony za doping Frank Mir, nie tylko nie zgodził się z metodą z jaką USADA wykryła u niego śladowe ilości sterydów, a nade wszystko ze stwierdzeniem, że środki dopingujące czynią zawodników groźniejszymi.

Myślę, że to nie ma znaczenia. Przez całe życie trenowałem z klubach i spotykałem zawodników, którzy ładowali w siebie doping. Nigdy nie robili na mnie wrażenia. Na pewno wyglądali bardzo dobrze, ale byli w stanie wytrwać od 15 do 20 sekund, zanim całkowicie się wypompowali. Tym samym nie uważam, żeby środki dopingujące pomagały ci jako zawodnikowi. W zastrzykach nie ma techniki. Nie ma jakiś cudownych chemikaliów, które zmienią ludzi w fighterów.

Tymczasem, Mir cały czas stara się o zwolnienie z kontraktu UFC, dzięki czemu będzie mógł wykorzystać ostatnie lata w branży gdzie indziej.

 

Tagi

Komentarze

 • Edward Oncki

  Zero komentarzy w temacie… Buuuu Buuuuu czy jakoś tak… To ja się wypowiem..
  Podam na swoim przykładzie… Goście na koksie są lepsi fizycznie jeśli mają talent do techniki i predyspozycje fizyczne, to koks robi z nich maszyny do zabijania!!! Trenowałem rożne płaszczyzny: parter, boks, zapasy jako dziecko to pominę to…
  Nie było mnie przez pół roku na macie z powodów osobistych, ale trenowałem sam nie lekko. Goście którzy wzięli towar (ponad połowa z maty) ciężko im było dorównać fizycznie, więc koks ma zdecydowanie wpływ na wynik. Złapany zawsze będzie miał swoje zdanie…
  Zanieczyszczone suplementy to bajka… Biorę suple od kilku lat ( wit min białko, kreatyna, rzadko kofeina, herbaty, reszta to przeważnie ściema) nie spotkałem się z zanieczyszczonymi sterydowo odżywkami. <— Skąd to się curva bierze???

  • Zawodnik32

   To prawda, na towarze typy idą jak burza w walce.

  • W. Mrozowski

   O ile mógłbym przyjąć taką teorię spiskową, wg której skuszeni cudownym działaniem (zanieczyszczonych) odżywek mogliby kupić i polecać znajomym, o tyle zapytany przeze mnie jeden z producentów suplementów wyśmiał ten pomysł twierdząc, że to byłoby zwyczajnie nieopłacalne.

 • W. Mrozowski

  Nie jestem specem od dopingu, ale agresja rośnie zdecydowanie, tym samym jakaś wytrzymałość na obrażenia również. To tak jak kiedyś sędzia Tomasz Bronder powiedział, że doświadczenie zawodnicze niekoniecznie wpływa na fakt bycia lepszym sędzią. Oczywiście zawsze będzie ktoś, kto chce udowodnić, że 2 + 2 nie równa się 4.