Maciej Kawulski: Nie naciskamy na walkę Strus vs Janikowski na KSW 39

28 Luty 2017
Maciej Kawulski: Nie naciskamy na walkę Strus vs Janikowski na KSW 39

Nie zarzyna się kury mogącej znosić w przyszłości złote jajka i to chyba najważniejsze „clue” słów Macieja Kawulskiego w Puncherze, który sprecyzował dlaczego starcie Damiana Janikowskiego z Piotrem Strusem, nie jest najlepszym rozwiązaniem na Stadion Narodowy.

Tu w ogóle nie chodzi o dawanie fory. To raczej rozsądek promotora i organizatora w podejściu do zawodnika, który jest perspektywiczny. Obserwujemy rozwój Damiana i postępuje bardzo szybko. Wszyscy trenerzy mówią, że to nie jest przygoda na jedną walkę, że jest to zawodnik, który będzie nam dawał radość przez wiele walk, a może i wiele lat. Dlatego, gdy zawodnik debiutuje w nowej formule, to zostawiamy mu pewną przestrzeń i decyzyjność.

Ja osobiście uważam, że byłby to ciekawy pojedynek. Piotr zrobił ogromną pracę, poukładał sobie pewne sprawy w życiu prywatnym i mówi się, że jest to kompletnie inny zawodnik. Tsarev był dwukrotnie przymierzany do mistrza Borysa Mańkowskiego, niestety ostatecznie nie wystąpił na gali. Rankingowo i sportowo oceniałem Tsareva wyżej niż Strusa. Ta walka pokazała, że się myliłem, a jednocześnie że starcie z Janikowskim mogłoby być bardzo ciekawe. Dużo w rękach Damiana i jego sztabu, ale podkreślam, że jest to sytuacja w której nie naciskamy.

Tymczasem, Damian po drodze na dzisiejszy trening podkreślił, że nawet on nie zna jeszcze nazwiska rywala na zawodowy debiut.

Tagi

Komentarze