Martin Lewandowski o dopingu w KSW: „Pudzianowski jest jednym z czystszych zawodników MMA na świecie.”

03 Luty 2017
Martin Lewandowski o dopingu w KSW: „Pudzianowski jest jednym z czystszych zawodników MMA na świecie.”

Ludzkość potrafi przymknąć oko na wiele, zwłaszcza w imię korzyści jakie to za sobą niesie. W najnowszym wywiadzie z Martinem Lewandowskim dla sport.pl, współwłaściciel KSW odniósł się go rosnącego zjawiska dopingu w MMA. Na początku zareagował śmiechem na cytat Łukasza Jurkowskiego „70% zawodników zażywa, 25% na to nie stać, 5% nie bierze.”

Tak powiedział? Ciekawe skąd miał te źródła?

By za chwilę już z poważną miną kontynuować:

Robi się to problem, oczywiście nie mówię, że tego nie ma obecnie. Nie sądzę, żeby to był problem na tę chwilę, żeby zrobić z tego jakiejś strasznej awantury i bić w dzwony.

My jeszcze nie mamy testów antydopingowych. Docelowo zamierzamy je wprowadzić ale nie chcę deklarować kiedy, bo to nie tak jak niektórzy Panowie, którzy mówią, że tylko je wprowadzą bo nie wiedzą ile to kosztuje. Gwarantuję, że jeżeli chciałbym je wprowadzić u nas, bo nie mówię tu o jakiś wyrywkowych kontrolach, tych środków jest mnóstwo. Żeby zrobić naprawdę poważne testy antydopingowe, to kasa którą mielibyśmy przeznaczyć na średnio 18 zawodników, to jest mniej więcej budżet jaki co niektórzy goście mają tutaj na gale MMA w Polsce.

W przyszłości takie testy będą, ale to się wiąże z wydatkiem, pewnymi procedurami, to się wiąże z ludźmi którzy znają się na rzeczy i są w stanie to poprowadzić.

Dalej było jeszcze bardziej odważnie:

Mogę nawet powiedzieć, i myślę że Mariusz nie będzie zły, bo widziałem jego badania. Wbrew temu co tam wszyscy donoszą, to nie chciałbym powiedzieć, że dziecko ma taką krew, bo ciężko żeby dziecko miało taki poziom testosteronu. Ale Pudzianowski jest chyba jednym z czystszych zawodników, jaki walczy w ogóle w MMA i chyba na świecie.

Jeżeli pytasz o tych większych, to o nich byłbym najbardziej spokojny. Problem pojawia się raczej na niższym etapie, gdzie ktoś chce zrobić bardzo szybkie pieniądze w szybkim czasie i stać się super bohaterem. Niestety na wszystko potrzeba czasu. Ja bym tutaj widział największy problem, niż w tych którzy mają najwięcej do stracenia.

Ciężko nie zgodzić się z tą argumentacją, jeżeli jeszcze niedawno przekonywano nas, że „Popek będzie jednym z silniejszych zawodników w federacji KSW.” i gdy nie brać pod uwagę, że tuż obok niemal cała reprezentacja Rosji boryka się z wykluczeniem z udziału w Igrzyskach Olimpijskich.

Komentarze