Olsztyńska ACB 53 oraz pozostałe gale z transmisją w Polsat Sport i Polsat Sport Fight

09 Luty 2017
5
Olsztyńska ACB 53 oraz pozostałe gale z transmisją w Polsat Sport i Polsat Sport Fight

Jak informuje Polsat, kolejna ACB 53 w Olsztynie będzie transmitowana na kanałach Polsat Sport i Polsat Sport Fight. To całkiem ciekawe posunięcie, które dodaje smaczku polskiej scenie MMA. W przeszłości ACB miało już pojedynczy epizod na przykład z nieistniejącym już Orange Sport. Teraz jednak, na jednym wydarzeniu się nie skończy. W krótkiej rozmowie z Bajsangurem Edelbi, reprezentującym ACB w Polsce, usłyszeliśmy:

Planowane są wybrane gale ACB w Polsat Sport. Wspólnie ustalimy, które będą te ważniejsze.

Jednocześnie usłyszeliśmy, że marcowa gala ACB 54 w Machesterze z udziałem Mameda Khalidova i Luke’a Barnatta, nie będzie niestety transmitowana w Polsacie.

UPDATE: Oto część wywiadu z Polsat Sport, w którym dowiecie się więcej o kulisach umowy.

Maciej Turski: Gala w Olsztynie będzie debiutem współpracy organizacji ACB i sportowych anten Polsatu. Co to dla was znaczy?
Baysangur Edelbiev, przedstawiciel organizacji ACB w Europie: Jest to dla nas duży krok do przodu, już rok temu rozmawialiśmy z panem Marianem Kmitą, jednak musieliśmy dojrzeć. Za nami świetne dwanaście miesięcy, jesteśmy już gotowi, aby być pokazywani w dużej telewizji. Musimy wypłynąć na szersze wody.

Oferta sportów walki w Polsce, jak i w telewizji Polsat jest niezwykle bogata. To będzie jedno z pierwszych wydarzeń zagranicznej organizacji pokazywane na naszych antenach. To ogromne wyróżnienie dla organizacji ACB, ale też duże wyzwanie.
Jesteśmy dużą organizacją: zrobiliśmy już pięćdziesiąt gal na całym świecie, a dwie już w tym roku – w Stanach Zjednoczonych i Wiedniu. Polska to dla nas niezwykle ciekawy rynek, sporty walki są tutaj na wysokim poziomie. MMA jest ważnym i rozpoznawalnym sportem, więc chcielibyśmy robić w Polsce wiele gal.

W Płocku organizacja ACB zorganizowała pierwszą zagraniczną galę. Do hali Urania wracacie po raz drugi.
To już nasza czwarta gala w Polsce. W Olsztynie jest o tyle łatwiej, że współpracujemy tam z klubem Berkut Arrachion Olsztyn, który jest polską filią klubu czeczeńskiego. Jest wielu mocnych zawodników, dochodzi też osoba Mameda Khalidova, który wypowiada się o naszych galach w ciepły sposób.

Motto organizacji ACB brzmi „Less show, more fighting”. Tym głównym czynnikiem przyciągającym widzów ma być więc poziom sportowy. Czy fightcard gali w Olsztynie przyciągnie widzów przed telewizory?
Osoby, które oglądają ACB są przyzwyczajone do pięknych nokautów oraz pięknych poddań. Jeżeli ktoś raz zasiądzie przed telewizorem, to z pewnością do nas wróci na kolejne gale.

W walce wieczoru wystąpi Adrian Zieliński (16-5, 4 KO, 6 sub), który dla ACB walczył już czterokrotnie, ostatnią walkę przegrał. Jak widzisz zestawienie go z Rasulem Yakhyaevem (10-3, 3 KO, 4 sub)?
Adrian ma rekord 2-2, naprawdę daje sobie radę. Waga lekka jest jedną z najmocniejszych kategorii w ACB, on nie ma więc tam łatwo. Daje jednak dobre walki i to się dla nas liczy.

Ta gala będzie dla was więc sprawdzianem współpracy ze sportowymi kanałami Polsatu?
Nie będzie to dla nas debiut telewizyjny, więc wszystko powinno się udać. Współpracujemy na stałe z dwoma kanałami rosyjskimi, więc dla nas nie będzie to nic nowego – po prostu kolejny krok do przodu.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adam
Gość
Adam

Czyli nie bedzie transmisji na YT?:(

boohmacher
Gość
boohmacher

Super wiadomosc. Szkoda tylko ze UPC usunelo ze swojego podstawowego pakietu wszystkie polsaty sport.

moon
Gość
moon

Polsat sport zniknal takze z telewizji naziemniej a w zamian jest superpolsat i samo szambo.

moon
Gość
moon

Taka robota 😉 Porzadny redaktor musi byc na live a nie ogladac w tv 🙂 W tv to ja sobie moge obejrzec 🙂

Tagi