Paweł Hadaś przechodzi z federacji FEN do Spartan Fight [UPDATE]

08 Luty 2017
Paweł Hadaś przechodzi z federacji FEN do Spartan Fight [UPDATE]
foto.: fen-mma.com

Jak udało nam się ustalić, kolejny mistrzowski pojedynek marcowej gali FEN 16, przejdzie poważne zmiany. Z walki z Andrzejem Grzebykiem (10-3) wypadnie Paweł Hadaś (7-1), który będzie teraz zawodnikiem Spartan Fight.

Dla Hadasia, zmiana pracodawcy pod wieloma względami będzie bardzo atrakcyjna. Najwyraźniej na warunkach finansowych się nie kończy, bo dużym atutem jest choćby potencjalny udział w kwietniowej gali przed własnymi kibicami w Chorzowie, a do tego platforma NC+, która transmituje gale Spartan Fight. Paweł Hadaś ma już równo siedem zwycięstw z rzędu, a więc staje się poważną siłą w kategorii 84 kilogramy. 11 marca miał zmierzyć się z Andrzejem Grzebykiem.

Transfer pozostawia otwarte pytanie, na ile interesujące są „szeregowe” oferty Spartan Fight w porównaniu nawet do pojedynków FEN o statusie mistrzowskim, że zawodnicy są w stanie zrezygnować z telewizji Polsat i tytułu czempiona?

UPDATE: Paweł Hadaś stoczy dla Fight Exclusive Night jeszcze jedną walkę w ramach zakończenia współpracy, później będzie zawodnikiem Spartan Fight. Jego kolejny pojedynek to 1 kwietnia w Chorzowie.

UPDATE 2: Federacja FEN opublikowała komunikat w sprawie Pawła Hadasia:

Andrzej Grzebyk poinformował zarząd federacji FEN, że z ważnych powodów osobistych nie może bić się na gali FEN 16 Warsaw Reloaded. Po przeanalizowaniu sprawy argumenty przedstawione przez zawodnika Legion Team Tarnów zostały przyjęte. Jednocześnie zarzad uznał, że nie będzie poszukiwany nowy rywal dla Pawła Hadasia. Zawodnik otrzymał propozycję interesującej pod względem sportowym walki trzy tygodnie później podczas zawodów w rodzinnym Chorzowie i włodarze FEN wyrazili zgodę na jego występ przed własną publicznością. Paweł Hadaś, który nadal jest związany kontraktem z organizacją Fight Exclusive Night, z pewnością jeszcze w tym roku pojawi się w klatkoringu FEN. Wstępnie jego walka planowana jest podczas jesiennej gali.

… który szybko zdementowała Spartan Fight, przedstawiając sytuację o 180 stopni od sposobu w jaki zrobił to FEN.

Mamy przyjemność poinformować, iż reprezentant Spartan Chorzów oraz Paco Team Katowice wystąpi na gali w Chorzowie. Paweł Hadaś będzie doskonałym wzmocnieniem naszej kategorii średniej. To zawodnik absolutnej czołówki tej dywizji. Ma na swoim koncie 7 wygranych z rzędu, a jedynej porażki doznał 7 lat temu. Hadaś swoja przygodę ze sportami walki rozpoczął od Kick-boxingu, ale dziś jest także doskonałym grapplerem. W swojej karierze aż sześciokrotnie poddawał swoich rywali. Ma na rozkładzie takich zawodników jak Łukasz Witos, Marcus Di Gallo czy Paweł Brandys. Chorzowianin swój pierwszy pojedynek dla Spartan Fight stoczy już 1 kwietnia. Nie będzie to jego jedyna walka dla naszej Federacji. Wkrótce Paweł może stać się jednym z kandydatów do walki o pas mistrzowski. W przyszłości Hadaś będzie mógł stoczyć walkę dla innej federacji, jeśli oczywiście nie będzie to kolidowało z naszymi planami. Wkrótce ogłosimy nazwisko zawodnika, z którym Hadaś zmierzy się na gali Spartan Fight 7.

Komentarze

 • Mariusz G. Jaskot

  FEN się sypie jak sprzęgło w Żuku

 • Vald

  czyli na Spartan Fight 7 w walce wieczoru Hadaś vs Piechota? <3

 • boohmacher

  Brak slow na to jak zawodnicy spier… z FENu. Ciekaw jestem jak sie rysuje przyszlosc przed Spartanem. Pozyskuja coraz lepszych zawodnikow, czyli musza wykladac dobra kase, a z tego co kojarze ktoras gale to frekwencja byla slaba. Oby nie skonczyli jak Prommac i mmaattack. Szkoda tego starcia. Licze ze FEN ogarnie jakies godne zastepstwo dla Grzebyka.

 • W. Mrozowski

  Paweł stoczy jeszcze jedną pożegnalną walkę dla FEN, ale w późniejszym terminie. Teraz nie był w stanie z przyczyn zdrowotnych. Kolejna walka na SF z datą 1 kwietnia. Wbrew komunikatowi na jego fan page’u… jest czy też będzie niebawem zawodnikiem Spartan Fight i zmienia pracodawcę.

 • W. Mrozowski

  O, ciekawy komunikat FEN w tym temacie. Ciekawy jestem reakcji Spartan Fight jak go jutro przeczytają.

 • hmn

  Przechodzi do SF bo nie chce walczyć w Wawie, ponieważ wie że ruch , widzew i wisła się boją tam pojechać.

  • Don_Mike

   Taaa…najgłupszy wpis jaki tu kiedykolwiek widziałem…

 • szmn

  Paweł Hadaś vs Oskar Piechota, to może być jedno z lepszych zestawień w Polsce w tym roku, a FEN nie stać na takie walki i takich zawodników, to po co mają tam walczyć.

  • Don_Mike

   Tak, tak tak, Hadaś vs Piechota to coś co chciałbym zobaczyć!

 • W. Mrozowski

  Właściwy update w tekście. Hadaś zawodnikiem SF, które zezwoli na jeszcze jeden pojedynek w FEN, a nie odwrotnie, jak stwierdziła wrocławska federacja.

 • Mariusz G. Jaskot

  Hadaś zdementował informacje o „transferze” na swoim fanpage’u – widocznie będzie walczył dla obu federacji z priorytetem na SF.

  • W. Mrozowski

   Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastko. Jest zawodnikiem SF. Typowy przykład jak z bardzo prostej rzeczy zrobić materiał na powołanie komisji śledczej.