Spartan Fight 7: Ireneusz Cholewa wraca ze sportowej emerytury w starciu z Adamem Kowalskim

22 Luty 2017
1
Spartan Fight 7: Ireneusz Cholewa wraca ze sportowej emerytury w starciu z Adamem Kowalskim

Decyzja o sportowej emeryturze Ireneusza Cholewy (10-9-3), od początku wydawała nam się podejrzana i rzeczywiście, częstochowski fighter szybko pożałował emocjonalnego podejścia po ostatniej przegranej w Bielsku Białej. Przed chwilą Spartan Fight ogłosił jego udział w pojedynku z Adamem Kowalskim (8-3-1) na siódmej gali w kwietniu.

Najwyraźniej Ireneusz nie mógł żyć bez sportowych emocji, bo w rozmowie z MMAnews powiedział:

Na 100% byłem przekonany o słuszności swojej decyzji, na wakacjach dalej byłem przekonany w 100%, a po wakacjach nie byłem już tak przekonany. Nie da się bez tego żyć, bez tej adrenaliny, tego cyklu przygotowań. Zauważyłem ponadto, że jestem lepiej zorganizowany w życiu jak mam wszystko ułożone pod walkę. Do tego za niedługo rodzi mi się córka, więc na pewno byłoby ciężej wrócić po jej narodzinach.

A dlaczego w kategorii półciężkiej? Postanowiłem wrócić do swojej strefy komfortu. Wcześniej zbijałem zbyt wiele kilogramów.

Na papierze widać mocny kontrast, bo na przeciw siebie stanie zawodnik z trzema przegranymi z rzędu, kontra zawodnik z trzema wygranymi z rzędu, bo na dziś dzień Adam w tym stanie rozpoczyna sezon 2017. Będzie to drugi pojedynek olsztyńskiego fightera pod banderą Spartan Fight.

Liczymy jednak na bardzo ciekawe starcie, bo Ireneusz przekonuje, że tak jak mogliśmy podziwiać go w świetnej dyspozycji w walce na włoskim Venator FC, tak tutaj przygotowania kondycyjne również będą jego priorytetem.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
boohmacher
Gość
boohmacher

Chyba lepiej zbijac wage i miec rowne szanse w klatce niz nie zbijac i zostac rozjechanym przez przeciwnika, ktory jest duzo wiekszy ale jak kto woli. 175cm i 93kg to juz chyba nawet nadwaga. We wspolczesnym zawodowym MMA z takimi warunkami fizycznymi raczej ciezko bedzie rywalizowac w polciezkiej. Adam ostatnio na fali, takze bedzie zdecydowanym faworytem.