UFC 208: Walka Marcina Tybury odwołana po raz drugi z rzędu

10 Luty 2017
0
UFC 208: Walka Marcina Tybury odwołana po raz drugi z rzędu
foto.: mmajunkie.com

Nic dwa razy się nie zdarza? Ta zasada nie tyczy się Marcina Tybury, który po raz kolejny stracił możliwość pojedynku na gali UFC i można powiedzieć… wykrakał. „Komisja Sportowa w Nowym Jorku jest bardzo rygorystyczna” – powiedział nam kilka dni temu polski fighter, którego oryginalny rywal Luis Henrique, został w zaskakujący sposób odsunięty od gali na Brooklynie.

Marcin co prawda dostał szybkie zastępstwo w postaci Justina Willisa, ale jak stwierdził dalej, nie mów hop dopóki Komisja Stanowa nie dopuści Amerykanina do walki. I rzeczywiście. Powód? Zbijanie wagi. Oto wiadomość z FB Willisa.

Hej wszystkim. Chciałbym, żebyście usłyszeli to najpierw ode mnie. Zrobiłem wszystko co mogłem, żeby zrobić wagę na walkę, ale z powodu małej ilości czasu, mój organizm wyłączył się podczas ścinania i lekarze UFC nie dadzą mi pozwolenia. Wrócę do UFC po pełnym obozie przygotowawczym i to już wkrótce. Chcę tego samego rywala lub kogokolwiek innego. Będę gotowy.

Wg oficjeli UFC, Tybura otrzyma wynagrodzenie jak za walkę, ale jednocześnie odpadła mu możliwość zdobycia dodatkowych pieniędzy za wygraną i bonus 50 tysięcy $. To już drugi przypadek pod rząd, gdy Polak nie może walczyć z powodu przeciwności losu. Wcześniej wypadło mu starcie z Derrickiem Lewisem.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o