UFC 212: Jose Aldo vs. Max Hollaway zmierzą się w pojedynku unifikującym pas na gali w Rio

11 Luty 2017
0
UFC 212: Jose Aldo vs. Max Hollaway zmierzą się w pojedynku unifikującym pas na gali w Rio

Dana White w rozmowie z ESPN zdradził, że Jose Aldo (26-2) zmierzy się z Maxem Hollawayem (17-3) w walce o pas wagi piórkowej. Według brazylijskich portali do walki dojdzie na UFC 212, która została zaplanowana na 3 czerwca w Rio de Janeiro. Pojedynek ma być walką wieczoru. UFC nie potwierdziło jeszcze tej informacji oficjalnym komunikatem.

Jose Aldo był mistrzem UFC przez 6 lat. Jego kadencja skończyła się jednak po pojedynku z Conorem McGregorem, który rozprawił się z Brazylijczykiem w 13 sekund. W kolejnej walce dostał szansę podreperowania rekordu, kiedy to zmierzył się z Frankiem Edgarem. Po pięciu rundach okazał się lepszy od Amerykanina i został tymczasowym mistrzem UFC. W związku z pozbawieniem tytułu Conora McGregora, Brazylijczyk został mianowany na pełnoprawnego mistrza wagi piórkowej.

Z kolei Max Hollaway od czasu porażki z Conorem McGreogrem w 2013 roku, zanotował aż dziesięć zwycięstw z rzędu i od dłuższego czasu zabiegał o względy kierownictwa UFC. W grudniu 2016 roku zmierzył się z Anthonym Pettisem o tymczasowy pas w wadze piórkowej. W trzeciej rundzie trafił Pettisa kopnięciem na korpus, który osunął się na ziemię. Po kilku dodatkowych ciosach w parterze, sędzia postanowił zakończyć pojedynek.

Cieszy fakt, że UFC w końcu doceniło Maxa Hallawaya, który pokonywał kolejnych przeciwników. Pojedynek będzie starciem starej szkoły z zawodnikiem młodego pokolenia.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

Dodaj komentarz

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o