UFC Londyn: Gunnar Nelson v Alan Jouban w drugiej walce wieczoru

15 Luty 2017
0
UFC Londyn: Gunnar Nelson v Alan Jouban w drugiej walce wieczoru

Marcowa gala UFC Fight Night w Londynie w pełnym składzie. Ostatnie oczko dla drugiej walki wieczoru, zapełnili wczoraj Gunnar Nelson (15-2-1) i Alan Jouban (15-4).

„Gunni” wraca po wygranej i listopadowej kontuzji, która wykluczyła go z pojedynku z Dong Hyun Kimem. Choć z natury spokojny, Islandczyk jest specjalistą od zdobywania bonusów, bo jego umiejętności parterowe zapewniły mu trzykrotnie dodatkowe wynagrodzenie. 18 marca to on będzie faworytem europejskich i angielskich kibiców, gdzie walczył już kilkukrotnie jeszcze przed karierą w UFC. Nelson był na dobrej drodze do wysokiej pozycji w rankingu, którą najpierw przerwał Rick Story a później najwyraźniej lepszy specjalista w parterze Demian Maia.

Po drugiej stronie twarz UFC, model Alan Jouban, którego federacja wypożycza sobie przy okazji kręcenia materiałów promocyjnych. 35-letni reprezentant Hollywood jeszcze nie walczył w Europie, za to poprzedni rok zamknął trzema zwycięstwami z rzędu, w tym głośnym nad Mikem Perrym, któremu zapewnił w grudniu pierwszą porażkę na koncie. Amerykanin stanie tutaj przed szansą awansu, bo jego kolejny przeciwnik jest sklasyfikowany na 9 miejscu kategorii 77 kilogramów i na swoim Twitterze nie krył zadowolenia z tego faktu.

Na kibiców w Londynie czekać będzie tutaj w sumie 13 pojedynków, a dla polskich fanów mały bonus w postaci Daniela Omielańczuka, który zmierzy się z Timothy Johnsonem, niedawnym pogromcą klubowego kolegi Marcina Tybury oraz Veronici Macedo, która spotka się z niebezpieczną Liną Lansberg. W najważniejszej walce wieczoru, Jimmy Manuwa zmierzy się z Corey’em Andersonem. Oto pełna karta walk.

Walka wieczoru:

205 lbs: Jimi Manuwa vs Corey Anderson

Druga walka wieczoru:

170 lbs: Gunnar Nelson vs Alan Jouban

Główna karta:

135 lbs: Brad Pickett vs Henry Briones

170 lbs: Leon Edwards vs Vicente Luque

155 lbs: Mark Diakiese vs Teemu Packalen

170 lbs: Tom Breese vs Oluwale Bamgbose

185 lbs: Bradley Scott vs Scott Askham

205 lbs: Darren Stewart vs Francimar Barroso

155 lbs: Reza Madidi vs Joe Duffy

135 lbs: Veronica Macedo vs Lina Lansberg

265 lbs: Timothy Johnson vs Daniel Omielańczuk

145 lbs: Arnold Allen vs Makwan Amirkhani

135 lbs: Ian Entwistle vs Brett Johns

 

Gala UFC Fight Night 107 już 18 marca w słynnej O2 Arena.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

Dodaj komentarz

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o