Wyniki ACB 53: Zieliński jednogłośnie zwyciężył Yakhyaeva, Strus pokonał Tsareva przed czasem

autor:
18 Luty 2017
Wyniki ACB 53: Zieliński jednogłośnie zwyciężył  Yakhyaeva, Strus pokonał Tsareva przed czasem

Zapraszamy do wspólnego przeżywania emocji z gali ACB 53 odbywającej się w Olsztynie. W walce wieczoru Adrian Zieliński spróbuje wrócić na zwycięską ścieżkę podejmując byłego rywala Łukasza Rajewskiego – Rasula Yakhyaeva, a w drugiej walce wieczoru Piotr Strus po długiej przerwie powróci przeciwko bardzo mocnemu, doświadczonemu, niedoszłemu pretendentowi do pasa KSW – Mikhailowi Tsarevowi.

Transmisja gali od 20:00 w Polsacie Sport Fight, od 22:30 w Polsacie Sport. W temacie jest również stream YouTube, który wyjątkowo będzie dostępny wyłącznie poza granicami Polski.

Walka wieczoru:
70, 3 kg: Adrian Zieliński pokonał Rasula Yakhyaeva przez jednogłośną decyzję, Runda 3, 5:00

Druga walka wieczoru:
88 kg: Piotr Strus pokonał Mikhaila Tsareva przez TKO (nie przystąpienie do trzeciej rundy), Runda 2, 5:00

Karta główna:
93 kg: Karol Celiński pokonał Łukasza Parobca przez TKO (ciosy w parterze), Runda 3
70,3 kg: Bay-Ali Shaipov pokonał Pawła Kiełka przez jednogłośną decyzję, Runda 3, 5:00
77,1 kg: Mindaugas Verzbickas pokonał Ibragima Tibilova przez poddanie (duszenie zza pleców), Runda 3
65,8 kg: Lamberd Akhyadov pokonał Rafała Czechowskiego przez jednogłośną decyzję, Runda 3, 5:00
70,3 kg: Aslambek Arsamikov pokonał Łukasza Szczerka przez jednogłośną decyzję, Runda 3, 5:00
65,8 kg: Mehdi Baydulaev pokonał Suleimana Bouhtę przez poddanie (duszenie zza pleców), Runda 2
61,2 kg: Dukhvaha Astemirov pokonał Jakuba Wikłacza przez TKO (ciosy w parterze), Runda 2
77,1 kg: Dzokhar Duraev pokonał Patryka Wołodkiewicza przez TKO (kolano + ciosy w parterze), Runda 2

Karta Wstępna:
65,8 kg: Adlan Mamaev pokonał Vytautasa Sadauskasa przez jednogłośną decyzję, Runda 3, 5:00
70,3 kg: Maciej Kaliciński pokonał Muslima Abdulaeva przez KO (łokieć), Runda 2
77,1 kg: Umar Gaisumov pokonał Pawła Karwoskiego przez TKO (prawy sierpowy), Runda 1
65,8 kg: Dmitriy Shestakov pokonał Mansura Arsakhanova przez KO (kopnięcie na głowę), Runda 1
56,7 kg: Shamil Akhmaev pokonał Kamila Unruha przez niejednogłośną decyzję, Runda 3, 5:00

Zieliński vs Yakhyaev
Walka toczona w stójce, zawodnicy szachowali się i wymieniali kombinacjami ciosów. Adrian Zieliński dobrze bronił prób obaleń czym zyskiwał na kartach sędziowskich. W trzeciej rundzie zmęczony Rosjanin próbował sprowadzić Adriana za wszelką cenę lecz ten świetnie kontrował i nie pozwolił zdobywać przewagi. Jednogłośnie sędziowie orzekli zwycięstwo Polaka.

Strus vs Tsarev
Strus po dwóch knockdownach w pierwszej rundzie zdołał przetrwać i skontrolować pojedynek w parterze. Gdy wydawało się, że Tsarev znokautuje Polaka, ten obalił Rosjanina i do końca pierwszej rundy obijał z góry. Druga runda to początkowo wymiany w stójce. Strus wiedząc, że ma przewagę w parterze sprowadził Rosjanina i pod koniec drugiej odsłony zasypał Tsareva ciosami. Rozbity Rosjanin wrócił do narożnika, ale wyraźnie nie miał ochoty dalej walczyć i nie wyszedł do ostatniej odsłony pojedynku.

Celiński vs Parobiec
Pierwsza runda zdominowana przez Karola Celińskiego. Prawie całą rundę Celiński obijał Parobca z góry ciosami i uderzeniami młotkowymi. W drugiej rundzie mogliśmy oglądać świetną walkę w stójce. Obaj zawodnicy mięli swoje lepsze momenty, lecz podsumowując drugie starcie to Celiński lepiej czuł dystans i trafiał częściej. Łukasz dobrze rozpoczął trzecią rundę od okopywania nogi rywala. Celiński przeniósł walkę do klinczu pod siatką, zdobył obalenie kontrolując i obijając Parobca. Na minutę przed gongiem kończącym Karol zasypał rywala ciosami i sędzia przerwał pojedynek.

Kiełek vs Shaipov
Paweł bardzo dynamicznie rozpoczął od dwóch mocnych sierpowych, które doszły do głowy rywala. Pod siatką Shaipov zdobył pozycję z góry i dominował Polaka w parterze do końca pierwszej rundy. Kiełek pod koniec pierwszej rundy zagroził rywalowi duszeniem i próbą klucza na rękę, lecz nie zdołał wykończyć technik. W drugiej rundzie Shaipov narzucał swoją grę, dominował zapaśniczo, dociskał Kiełka do siatki, obijał ciosami. Trzecią rundę Paweł rozpoczął od dobrych, mocnych ataków, które skutkowały, lecz wpadł w rywala i Shaipov po raz kolejny przejął inicjatywę kontrolując z góry. Nieudana Próba balachy Kiełka i Polak na plecach do końca rundy. Rosjanin jednogłośnie zwyciężył Polaka.

Tagi

Komentarze