Adam Wieczorek podpisał kontrakt z UFC

23 Marzec 2017
Adam Wieczorek podpisał kontrakt z UFC

Mamy kolejnego fightera z Polski na kontrakcie ze światowym liderem MMA, czyli organizacją UFC. Adam Wieczorek (8-1) o którym mowa, oryginalnie miał stoczyć swój dziesiąty zawodowy pojedynek na Spartan Fight 7 w Chorzowie. Najwyraźniej jego plany zmieniły się i choć z przyjemnością zobaczylibyśmy go ponownie walczącego przed własnymi kibicami, nie jest to zmiana na którą możemy narzekać.

Wiadomość opublikował sam zawodnik na swoim fan page’u:

Już oficjalnie mogę powiedzieć, że podpisałem kontrakt z UFC i od tego momentu kolejne walki będę toczył dla tej organizacji!
Ta wspaniała wiadomość wiążę się jednak z tym, że nie będę mógł wystąpić na najbliższej gali Spartan Fight. Dziękuję wszystkim osobom za wsparcie oraz właścicielom federacji Spartan Fight za zrozumienie oraz możliwość negocjacji z UFC w czasie trwania kontraktu.

Aktualny rekord Adama to osiem zwycięstw, przerwane tylko jedną porażką przez decyzję na samym początku kariery, przez Marcina Tyburę. Poza tym wszystkie wygrane odniósł przed regulaminowym czasem, głównie w 1 lub 2 rundzie.

Wspomniany na początku pojedynek na Spartan Fight 7, zostanie niebawem usunięty z karty walk, bo organizator już w trakcie dowiedział się i zezwolił na przejście do UFC, nie szukając już dla niego rywala.

Nie została określona data debiutu w UFC, ale można śmiało założyć, że odbędzie się wcześniej niż gala w Gdańsku.

Komentarze

 • W. Mrozowski

  Czyli Adam oficjalnie wakuje pas PLMMA 😉

 • Dariusz Madejczyk

  super kolejny powod do dumy.czekam na walki.zycze powodzenia i niewiem czego sie zyczy fighterowi oprocz samych wygranych bo na pewno nie polamania nog mhh 3mam kciuki

  • W. Mrozowski

   Rywalowi może łamać.

>><<
ZamknijX