Bellator 180: Wanderlei Silva vs Chael Sonnen na czerwcowej gali w Madison Square Garden

21 Marzec 2017
0
Bellator 180: Wanderlei Silva vs Chael Sonnen na czerwcowej gali w Madison Square Garden

X kontuzji później, ale wciąż niebezpieczny „Axe Murderer” wraca do gry. 24 czerwca Wanderlei Silva (35-12-1) zmierzy się ze znienawidzonym przez siebie Chaelem Sonnenem (28-15-1). Obaj mają za sobą długą historię negatywnych emocji, która wreszcie doprowadzi do sportowego rozwiązania konfliktu.

To bardzo sprytne rozwiązanie Bellatora, który od pewnego czasu stawia głównie na kasowe „Super Fighty”. Tutaj dodatkowo zaoszczędzono sporą sumę pieniędzy na promocję, bo tę poczynił już były pracodawca UFC, zestawiając obu fighterów w roli trenerów programu The Ultimate Fighter. To tam na planie doszło do konfrontacji siłowej, przez wielu uważanej za inscenizowaną, co na pewno przeszłoby u Chaela, ale nie u Wanderlei’a.

Pojedynek był przekładany trzykrotnie, gdzie Brazylijczyk zdążył po drodze uciec z miejsca badań antydopingowych i pokłócił się, a następnie za ugodą rozwiązał kontrakt z UFC. W zeszłym roku miał zadebiutować na Rizin FF, ale plany pokrzyżowała mu kondycja zdrowotna. Jego przyszły rywal również odszedł z UFC, niestety przerwa skończyła się dla niego upokarzającą przegraną z Tito Ortizem.

Pojedynek Silvy z Sonnenem będzie główną atrakcją gali Bellator 180, która w Stanach będzie dystrybuowana w systemie PPV. Miejscem zdarzenia będzie legendarna Madison Square garden w Nowym Jorku. Szykuje się jeden z absolutnie topowych eventów amerykańskiego numeru 2 oraz nie lada promocja z ust złotoustego Chaela.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o
>><<
ZamknijX