Dana White: „Walka McGregor vs. Mayweather będzie miała miejsce.”

16 Marzec 2017
Dana White: „Walka McGregor vs. Mayweather będzie miała miejsce.”

Wyobraźcie sobie to zdziwienie, gdy jeden z dobrze znanych promotorów w kraju dał naszej redakcji do zrozumienia, że jako organizator MMA, może mówić i dowolnie manipulować faktami. To samo zaskoczenie wróciło, gdy po miesiącach nieudanych negocjacji, później zaprzeczaniu walki „McGregor vs. Mayweather”, Dana White ponownie zmienił swoje stanowisko na łamach programu Conana O’Briena:

Myślę, że ta walka się odbędzie. Uważam, że to będą ciężkie negocjacje, ponieważ najwyraźniej w całość jest zaangażowane ego wielu osób, a to zawsze utrudnia sprawę. Z drugiej strony, jest w to zaangażowanych tak mnóstwo pieniędzy. Po prostu nie widzę jak to miałoby się nie odbyć.

Wg ostatnich raportów, w Las Vegas ponoć wynajęto już nawet halę z terminem 10 czerwca. Pochodzenie tej informacji, nie jest jednak znane. Floyd już przyznał, że kończy sportową emeryturę, ale nie wyjdzie za mniej niż 9 cyfrową sumę. Irlandczyk również nie zamierza zadowolić się mniejszym kawałkiem ciasta i mamy to wrażenie, że w tym rozdaniu to on dzierży lepsze karty ze względu na właściwy moment jego kariery.

Tam gdzie wielu stawia boksera w oczywistej roli faworyta tego starcia, Dana tradycyjnie wykorzystał swój promotorski dar przekonywania:

Conor jest leworęczny, a Mayweather zawsze miał problemy z mańkutami. Conor uderza mocno, a kiedy trafia, jego rywale padają. Floyd go nie znokautuje, to pewne. Nie mówię, że McGregor zwycięży bokserski pojedynek, ale całość czyni bardzo interesującym.

Show must go on…

Tagi

Komentarze