Druga gala UFC w Polsce z datą 21 października w Ergo Arenie [UPDATE]

16 Marzec 2017
Druga gala UFC w Polsce z datą 21 października w Ergo Arenie [UPDATE]

UFC wraca do Polski! Jak udało nam się dowiedzieć z bardzo bliskiego źródła wewnątrz federacji, fani w kraju będą mieli niebawem swoje ośmiokątne święto MMA. Już 21 października UFC zorganizuje bowiem drugą galę, tym razem w niezagospodarowanej w 2017 Ergo Arenie, w Gdańsku. Wiadomość natychmiast potwierdziliśmy w dziale sprzedaży hali w Gdańsku, gdzie zarządca potwierdził termin i choć nie podał nazwy organizacji, wskazał na:

Wydarzenie MMA, które ciężko będzie przebić komukolwiek. Dzisiaj będzie ogłoszone.

Ciężko wyzbyć się przeczucia, żeby tym razem na karcie miałoby zabraknąć Joanny Jędrzejczyk, która mieszka około dwie godziny drogi od Gdańska. Wcześniej czeka ją jeszcze majowa obrona pasa w Dallas na UFC 211 przeciwko Jessice Andrade, ale październikowy termin jest wręcz idealnym dla polskiej mistrzyni, która zawsze wyznacza sobie przedświąteczną datę na zakończenie danego sezonu.

Jeżeli mielibyśmy strzelać w ciemno, to kandydatura Krzysztofa Jotko, który w maju walczy na tej samej karcie co Joanna i pochodzi z Ornety, która jest jeszcze bliżej Gdańska niż Olsztyn, jest w zasadzie pewna. Wcześniej czeka go jednak mocne starcie z silnym Davem Branchem wspomnianym UFC 211.

Pod uwagę powinniście wziąć aspekt rywalizacji o polskie podwórko, które nie tylko należy do rodzimego KSW, a które jako jedna z niewielu organizacji oparła się korporacyjnej potędze UFC, przycierając amerykańskiemu gigantowi nosa przy kilku okazjach. W maju zrobią to ponownie, zostawiając daleko w tyle europejski rekord sprzedaży biletów, wyznaczony przez UFC w Sztokholmie dwa lata temu. A z tego co wiemy zza kulisowych rozmów, nowi właściciele WME-IMG już postanowili, że UFC pójdzie w pełni na kurs kolizyjny z KSW.

Sama Ergo Arena, od lat była bardzo ważnym punktem na mapie polskiego MMA. Tym razem chwilowo pominięte przez KSW na rzecz Stadionu narodowego, które normalnie odbyłoby się właśnie z maju. Jeżeli liczycie na przypadek, to nie znacie organizatorów KSW, bo w ich działaniach nie ma przypadku. To dlatego w naszym ostatnim wywiadzie z Maciejem Kawulskim, współwłaściciel organizacji zapowiedział, że Ergo Arena nie zostanie pominięta w 2017, mimo zamiany terminów. Sami rozumiecie dlaczego. Spodziewajcie się ciężkiej artylerii na gali KSW pod koniec roku. I to samo w drugą stronę, UFC.

Idąc dalej…Wieści niosą, że lada moment UFC ogłosi nie jedną a kilka gal w Europie, bo o 12:30 naszego czasu rozpoczyna się dzień medialny przed UFC Londyn. O tym jednak niebawem.

UPDATE: UFC oficjalnie ogłosiło galę w Polsce, plus dwa bonusy.

Komentarze

 • W. Mrozowski

  Kolejne źródła potwierdzają datę, choć padła również 20 października. Niebawem ogłoszenie.

 • moon

  Panie Redaktorze, spokojnie 😉 informacja jakby to miała wybuchnąć III wojna światowa:) Będą terminy to sie obejrzy albo i nie obejrzy jednak dopiero marzec wiec nie przesadzajmy z tą dynamiką
  ” apdejtów” 😉

  • W. Mrozowski

   A nie wybuchła?

   • moon

    Na razie Pan zareagował dwa razy i ja raz z przymrużeniem oka 😉

 • Marek Wójcik

  nie mogę się doczekać tej gali, fajnie, że organizatorzy wymyślili akcję z kodem na bilety https://www.ufc.com/gdansk sam z tego już skorzystałem ;D

 • Sylwia Oliwa

  bilety są cały czas na eventim.pl/ufc

 • Sławek Kupiecki

  NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ !!! wreszcie zobaczę galę UFC na żywo ;DDDD miejscówki wykupione blisko klatki :d i będzie jazda!!!