GMC 11: Dawid Zawada kontra Andreas Stahl na kwietniowej gali w Castrop-Rauxel

05 Marzec 2017
0
GMC 11: Dawid Zawada kontra Andreas Stahl na kwietniowej gali w Castrop-Rauxel

O tej walce słyszeliśmy za kulisami już kilka tygodni temu, a teraz włodarze GMC oficjalnie podali informację o szykowanym pojedynku Dawida Zawady z Andreasem Stahlem na jedenastej gali. Wydarzenie będzie miało 22 kwietnia w niemieckim Castrop-Rauxel.

Dla Zawady (13-3) będzie to pierwszy pojedynek w tym roku i wbrew wcześniejszym zapowiedziom, Polak postanowił zostać w wadze półśredniej. Manager zawodnika potwierdził tę informację twierdząc, że zdrowie okazało się ważniejsze i po próbie zejścia do lekkiej, nie jest to najlepszy pomysł w jego przypadku. Ciekawe jak wobec tego zareaguje organizm jego byłego rywala Kamila Szymuszowskiego, który samemu postanowił zejść do kategorii lekkiej, dysponując podobnymi, jeżeli nie lepszymi warunkami fizycznymi.

Wspomniany Stahl (10-3) z którym zawalczy Dawid, pochodzi ze Szwecji i rozpoczął karierę imponującym ciągiem 9 zwycięstw z rzędu, dzięki czemu zdobył kontrakt z UFC. Po dwóch porażkach umowę zerwano i Andreas „ciułał się” po europejskich ringach, gdzie jeden raz zwyciężył i tyle samo przegrał. Oto, co o swoim kolejnym sportowym celu powiedział dla nas Zawada:

To była szybka decyzja z mojej strony, gdy otrzymałem propozycję walki ze Szwedem. To bardzo niebezpieczny przeciwnik, silny w zapasach, ale dla mnie takie rzeczy to wyzwanie! W kwestii ścinania to zostaję w 77 kg, bo tutaj czuję się dobrze.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o

Tagi