Rafał Lewoń znokautowany w walce o pas na Superior FC 16

13 Marzec 2017
foto.: superiorfc.com

Trochę się działo w ten weekend zarówno na rodzimej jak i na zagranicznej scenie, z bardzo różnymi efektami dla naszych fighterów. Jednym z tych, który miał mniej szczęścia w tę sobotę, był Rafał Lewoń. Polak przegrał w trzeciej rundzie z Roberto Soldicem na niemieckiej Superior FC 16.

Lewoń (13-6) dobrze reprezentował białogardzką szkołę zapaśniczą, zaliczając na początku dwa udane sprowadzenia. Jego rywal konsekwentnie bronił kolejnych prób skrócenia dystansu i kontratakował kick bokserskimi technikami. Polak wytrzymywał ataki młodego Soldica (9-2) mniej więcej do drugiej minuty, bo wtedy sędzia Marco Broersen postanowił wkroczyć i przerwać pojedynek na korzyść Chorwata.

Stawką tego spotkania, był pas wagi półśredniej.